מגדל העמק: כ-2 מליון ש"ח למלגות מוגדלות לסטודנטים

העירייה באמצעות המרכז לפיתוח ההון האנושי צעירים פרסמה את רשימת המלגות הקיימות והחדשות לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית תשפ"ג

עיריית מגדל העמק הרחיבה את מעגל המלגות המשמעותיות לסטודנטים תושבי העיר. לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית  יצאה הרשות באמצעות המרכז לפיתוח ההון האנושי צעירים בפרסום מגוון המלגות העירוניות כחלק ממעגל התמיכה של הרשות בסטודנטים תושבי העיר לצד תוכניות ומלגות הקיימות מזה מספר שנים אליהם מכוונים צעירים העיר כגון: מלגות פריפריה לחיילים משוחררים, מלגות הרשות, מלגות לאברכים, תוכניות עתידים, הישגים להייטק, קרן גרוס ועוד.
השנה התווספו מלגות נוספות משמעותיות ובשותפות מלאה עם מפעל הפיס ושותפים נוספים המאמינים בצעירי מגדל העמק וביכולותיהם המנהיגותיות והחברתיות קהילתיות: מלגות המנהיגות "נטועים" ו-"פנים אל פנים", "מלגת kla להנדסה", מלגות חונכות אישית פר"ח, "פיס רשותי" וסל"ע, בתחום קידום מעמד האישה תוכנית שוות, בתחום החינוך והספורט "שער שוויון", מלגת "מעורבים בקהילה" בשותפות מכללת עמק יזרעאל, מכללת גורדון, מכללת אורנים ואוניברסיטת חיפה.
ברשות מאמינים כי תוכניות אלו יחזקו את הקשר של הסטודנטים לעיר ולעשייה קהילתית משמעותית. את הסטודנטים מלווה במסירות ובמקצועיות עו"ד פאולה קרסנופולסקי ביטון אחראית על תחום ההשכלה הגבוהה ברשות אמרה: "אני גאה בהיצע המלגות שהרשות ושותפים שגייסה מעמידים לסטודנטים תושבי העיר, בכל שנה אנו רותמים יזמים ושותפים לטובת  בסטודנטים שלנו המהווים כח משמעותי בעשייה העירונית".
ראש העיר אלי ברדה שמדגיש כי רק באמצעות ההשכלה הגבוה ניתן לצמצם פערים חברתיים ולהבטיח את עתידם של בוגרי מערכת החינוך ולכן מתעדף מלגות להשכלה גבוהה, סיכם: "אני מאחל לכל הסטודנטים והסטודנטיות שלנו שנת לימודים פוריה ומוצלחת, אני מאמין בארגז הכלים, כישורי החיים, הידע והמיומנויות שרכשתם לאורך השנים יבטיחו את הצלחתכם באקדמיה".