פגישה עם שרת התחבורה בנושא כביש הגישה ליישוב סולם

מזכ״ל תנועת המושבים – עמית יפרח וצוותו המקצועי נפגשו היום יחד עם סגן ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל – אבי סמוביץ׳ וועד מושב מרחביה עם שרת התחבורה – מרב מיכאלי

הפגישה התקיימה לאור כוונת היישוב סולם להתרחב בכ-400 יחידות דיור, דבר אשר פוגע במושב מרחביה ובקיבוץ מרחביה הסמוך, שכן המעבר ליישוב סולם הוא באמצעות כביש צר העובר דרך מושב וקיבוץ מרחביה, דבר אשר יגרום להוספת מאות כלי רכב לכביש הצר ואשר יפגע באיכות חייהם של תושבים.

בהתאם לכך, המועצה האזורית עמק יזרעאל תקצבה תכנון לכביש המחבר את היישוב סולם לעפולה, שאושר על ידי מוסדות התכנון ועבר שיפוט של משרד התחבורה. דבר זה יאפשר כניסה קלה ומהירה ליישוב סולם ויצמצם משמעותית את העומס על הכביש המוביל לקיבוץ מרחביה ולמושב מרחביה.

לאחר ששרת התחבורה שמעה את עמדת מזכ״ל תנועת המושבים – עמית יפרח, סגן ראש המועצה – אבי סמוביץ׳ והנהלת המושב, החליטה מיכאלי שמשרד התחבורה יבצע בדיקה פנימית מול הועדה המחוזית, כך שהכפר סולם יגדל אך מבלי לפגוע במושב מרחביה. עוד החליטה השרה להוסיף תנאי לתוכנית שהשכונה תבנה רק אם יהיה כביש ותשתיות מתאימות.

מזכ״ל תנועת המושבים עמית יפרח, בירך את שרת התחבורה ואמר: ״אני מברך את שרת התחבורה – מרב מיכאלי, שקיבלה את בקשתנו והנחתה את צוותה המקצועי לקדם את בניית יישוב סולם כל עוד יש כביש גישה ותשתיות ראויות אשר לא יפגעו בתושבי מושב מרחביה ובאיכות חייהם."

סגן ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אבי סמוביץ׳, אמר: ״המועצה האזורית עמק יזרעאל תקצבה תכנון לכביש המחבר את היישוב סולם לעפולה, שאושר על ידי מוסדות התכנון ועבר שיפוט של משרד התחבורה. סולם מתוכננת להרחבת היישוב בכמה מאות יחידות דיור, הכביש יאפשר כניסה ויציאה קלה ומהירה ליישוב סולם ויצמצם משמעותית את העומס על הכביש המוביל לקיבוץ מרחביה ומושב מרחביה. עלות הקמת הכביש כ 22 מיליון ש״ח, אנחנו משקיעים מאמץ רב להשגת התקציב. אני מודה למזכ״ל תנועת המושבים – עמית יפרח, על הסיוע והדחיפה מול משרד התחבורה ומודה לשרה מיכאלי שהבטיחה לסייע בהשגת התקצוב הנדרש להקמת הכביש״.

יו״ר ועד האגודה של מרחביה חיים טל: ״אני מודה לשרת התחבורה, מרב מיכאלי שהבינה את הנזק הרב אשר עשוי היה להיגרם לתושבי המושב. אני מודה גם למזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח, על קידום הנושא ולראש המועצה האזורית עמק יזרעאל – אייל בצר וסגנו – אבי סמוביץ', על פועלם הרב והחשוב עבור המושב״.