אלופים בסגול!

גבעת אלה היא אלופת ליגת הקיץ לנוער של עמק יזרעאל, ע"ש עמי גורדון ז"ל

זו השנה העשירית בה מתקיימת הליגה, שיצאה לדרך עם 15 קבוצות בעקבות הגביע. אחרי חודשיים וחצי מרתקים של משחקים, הגיעו הקבוצות הנפלאות של שמשית וגבעת אלה למעמד הגמר, בליגת הקיץ לנוער ע"ש עמי גורדון ז"ל.

בשידור חוזר משנה שעברה נפגשו שוב שתי המועמדות לגביע – שמשית וגבעת אלה, היישוב שמשית אף רשם שנה שמינית בגמר מתוך עשרת הגמרים של הליגה. עובדה זו בהחלט מעידה על כוחה של שמשית כיישוב ספורטיבי ופעיל. 

כמו כן, במסגרת האירוע ציינו 31 שנה למותו של עמי גורדון ז"ל. עמי גורדון, בן קיבוץ דברת ומחלוצי הכדורסל בעמק יזרעאל. אהבתו למשחק ולכדור הכתום ניכרה בכל פועלו למען ענף הכדורסל בעמק. הוא היה שחקן מחונן ודמות למופת.

לאחר משחק מרתק וצמוד, בו התוצאה עברה מצד לצד,  הייתה זו החבורה בסגול מגבעת אלה שהוכרזה כאלופה החדשה בליגת הקיץ לנוער 2022 ע"ש עמי גורדון ז"ל .

באווירה מרגשת ואולם מלא באוהדים, גברה גבעת אלה 64-53 על שמשית וזכתה בשנית בגביע, לעיני 300 צופים באולם בנהלל.

המשחק עצמו היה צמוד עד סוף הרבע השלישי, אז פתחה החבורה בסגול מבערים והתחילה ריצה של 16-0.

בסיום המשחק נשאה דבורה גורדון – אלמנתו של עמי ז"ל דברים לזכרו וביקשה להודות למארגני הטורניר ולמועצה האזורית עמק יזרעאל על התמיכה שנה אחר שנה.

את גביע השחקן המצטיין קיבל יהלי שטיינהאור (גבעת אלה) שקלע 26 נקודות. גביע שחקן למופת הוענק לחן יוסיפוביץ (שמשית) שסיים פעילות של 12 שנה במועדון הכדורסל .

בסיום המשחק העניקו ראש המועצה – אייל בצר ודבורה גורדון – אלמנתו של עמי ז"ל, את הגביעים למפסידים ולמנצחים.

עודד יחיאלי, מארגן הליגה ומנהלו הטכני של ענף הכדורסל במועצה: "הקסם בליגה ע"ש עמי גורדון ז"ל, הוא לראות ילדים שכבר לא פעילים בענף, משחקים בליגה ואת כל ההירתמות והאווירה הטובה שיש במגרשים ביישובים. אנחנו נפרדים היום ממספר מסיימי י"ב שזהו משחקם האחרון במסגרת מועדון הכדורסל של העמק ואני מאחל להם המון הצלחה בדרכם החדשה, תודה ענקית לכל השותפים שלנו לליגה – לתוכנית אפשרי בריא, לשחקנים, לשופטים ולקהל. נתראה בשנה הבאה!"

אייל בצר ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, סיכם: "רוח העמק ניצחה היום, ראינו משחק ספורטיבי ומרתק שהתעלה לרמה גבוהה, במפעל הזה שמצליח לרגש בכל שנה מחדש. ברכות לזוכים מגבעת אלה!"

צילום: שרה גורן