מכבי שירותי בריאות: משלחת של חוקרי רפואה מובילים מהעולם הגיעו לביקור

מחוז הצפון של 'מכבי שירותי בריאות' אירח חוקרי רפואה מטאיוואן ומבית החולים והאוניברסיטה מהארץ, לצורך התרשמות מהטכנולוגיות הייחודיות שפותחו במכבי לטובת שירותי רפואה מתקדמים

משלחת של חוקרי רפואה מטאיוואן, בית החולים הדסה והפקולטה לרפואה באוניברסיטת בר אילן בצפת, התארחו במרכז המכונים של 'מכבי שירותי בריאות' בחיפה. בכירי מכבי, בהם ד"ר ריזאן סחניני, הרופאה המחוזית במחוז הצפון, פרופסור נעים שחאדה, מנהל תחום הסוכרת במחוז, ד"ר עפיף נחלה, מנהל מכון הסוכרת בחיפה, לני פכט-ברגר, הדיאטנית המחוזית, עופרי בנדריהם-מנור, דיאטנית קלינית ודליה סודרי, מנהלת מרכז המכונים, קיבלו את פניהם.

צוות החוקרים, שותפים למחקר גדול של מחוז הצפון של 'מכבי', בנושא השפעות טכנולוגיות רפואיות על היענות הטיפול, נחשפו למרכז המומחים של 'מכבי'. בין היתר הם התרשמו ממרכז הטלה-רפואה והוצגו בפניהם הפיתוחים של 'מכבי' בהם מערכות הבריאות בקהילה, מכון הסוכרת ומכון הסוכרת המקוון והמרפאה הייחודית לטיפול במשקל עודף.

חוקרי הרפואה התרשמו מיעילות הטכנולוגיות הייחודיות ותרומתן למתן שירותי רפואה מתקדמים פרונטליים ומרחוק, המסייעות בטיפול בסוכרת, עודף משקל ובהנגשת מעטפת הטיפולים השונים באזורים המרוחקים.

ד"ר ריזאן סח'ניני, הרופאה המחוזית של מכבי במחוז הצפון: "זו הזדמנות מצוינת לפרוץ גבולות,  ללמוד וללמד על מערכת הבריאות, על מכבי, ועל הטכנולוגיות המוטמעות לטובת שיפור איכות הטיפול. פנינו לעוד שיתופי פעולה אשר יקדמו את מכבי טכנולוגית ורפואית לטובת חברי מכבי"