עמק הסיליקון של הצפון

יקנעם: בהמשך לאישור הטבת אזור עדיפות א' לפארקי ההיי טק אושרו תכניות לבניית כ-140 אלף מ"ר מבני תעשייה נוספים בפארק צפון, בין היתר עבור חברת אלביט.

בפארק הייטק דרום יקום מבנה משולב של מסחר, תעסוקה ותיירות על שטח של כ-2.5 דונמים. עוד ייבנה בפארק: מלון עסקים

פארקי ההיי טק של יקנעם ממשיכים לגדול ולקלוט עוד ועוד חברות לצד התרחבותן של חברות קיימות, ולאחרונה אושרו תכניות לבנייתם של כ- 140 אלף מ"ר מבני תעשייה בפארק ההייטק הצפוני, והחלו בעבודות ההקמה.

חברת אלביט שיושבת בפארק תקים בניין עם כ-35 אלף מ"ר. חברת מבנה יבנו כ-30 אלף מ"ר. חברת מליסרון צפויה לבנות גם. שלוש חברות נוספות ייבנו כ-40 אלף מ"ר.

לפארקי ההיי טק של יקנעם ביקוש רב וזאת בזכות המיקום המצוין של הפארקים, והשירותים שהחברות מקבלות כאן לרבות שיתופי הפעולה המצוינים שיש בין היזמים/תעשיינים לעירייה. עם סיום הבנייה  הנוכחית, יהיו בפארק יותר מ- 500 אלף מ"ר של מבני התעשייה.

בנוסף לאלו אושרה תכנית בניין עיר (תב"ע) של 35 דונם עבור הרחבת פארק ההיי טק הדרומי ובו ייבנו כ-100 מ"ר. בפארק זה צפוי לקום  מבנה משולב של מסחר, תעסוקה ותיירות על שטח כ – 2.5 דונם. בשל חשיבותו של הפארק, אנשי התעשייה והמשלחות שמגיעות אליו מהעולם כולו ייבנה בפארק מלון עסקים.

אישור התכניות מגיע בהמשך להחלטת ממשלת ישראל להמשיך להאריך לפארקים את הטבת אזור פיתוח א'. התכניות הללו מבטיחות למעשה את עתידה הכלכלי של יקנעם לשנים רבות קדימה. מיקומו המצוין של פארק התעשייה בסמוך לכביש 6, דרכי הגישה אליו והביקוש ההולך וגובר למשרדים הופכים אותו לאחד הפארקים המובילים והאטרקטיביים באזור ובכלל, ועוד ועוד  חברות בוחרות להגיע ליקנעם ולהצטרף להצלחה.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי: "יקנעם נחשבת כבר שנים לעיר היי טק בינלאומית מובילה ולעמק הסיליקון של צפון מדינת ישראל. אני שמח שיש ביקוש רב של חברות מובילות ואטרקטיביות להצטרף לפארק ההיי טק שביישוב, וחברות שכבר שנים נמצאות בפארק גדלות ומתרחבות לצד חברות חדשות שמצטרפות. אישור ממשלת ישראל את המשך הענקת אזור פיתוח א' ליקנעם הוא משמעותי וחשוב ביותר. הרחבת הפארק מבטיחה את עתידה הכלכלי של העיר שעה שבכספי הארנונה נוכל להמשיך ולקדם ביישוב פרויקטים רבים ובראשם הובלת מערכת החינוך היישובית".