ספר מתכונים של חברות מרכז היום הופק בשלהב"ת

פרויקט שקיימה הסטודנטית דוריאל קדוש בעמותת שלהב"ת בקרית טבעון נבחר כפרויקט מצטיין במסגרת לימודיה לתואר ראשון בשירותי אנוש במכללה האקדמית עמק יזרעאל.

במהלך השנה האחרונה ביצעה דוריאל את ההתנסות (פרקטיקום) שלה במרכז היום של עמותת שלהב"ת, בהדרכת מנכ"ל העמותה, אלי פוליאקוב, ובליווי עובדות העמותה: נטשה שטיין, מנהלת מרכז היום ומדריכות התעסוקה, עדנה ברונר ואידה קדז'רוב.

במסגרת הפרויקט יצרה דוריאל ספר מתכונים של שמונה מבקרות מרכז היום. דוריאל נפגשה עם כל אחת מהמבקרות, ראיינה אותה, כתבה את תולדות חייה, צילמה אותה וצירפה מתכון מיוחד שהמבקרת ביקשה לשתף את הציבור ושיש לה קשר מיוחד אליה. כך, למשל, בלה גרוס, ילידת ברזיל, שיתפה מתכון לפיז'ואדה, שהוא מאכל משעועית ובשר, רוזה צ'יבוטרו, ילידת רומניה, שיתפה מתכון למלאי – מאכל מקמח תירס וגבינה, וזהבה ביטון, שנולדה בתוניס, סיפרה על המתכון שלה לדגים מרוקאים.

דוריאל סיפרה בהתרגשות במהלך הצגת הפרויקט במכללה: "הפרויקט נבחר מתוך רצון לשמש אוזן קשבת לאוכלוסייה המבוגרת, במיוחד אחרי תקופה לא פשוטה כמו תקופת הקורונה שמבוגרים רבים הרגישו בה תחושת בדידות. הפרויקט הינו תוצר קהילתי משותף המהווה כלי חשוב ומשמעותי לתיעוד סיפורי החיים של המבוגרים. הפרויקט ישמש כזיכרון עבור המבוגר, המשפחה ועבור העמותה וכמו כן ישמש כמקור גאווה עבורם".

"דוריאל יצרה קשר מאוד מיוחד עם המבקרות ששיתפו אותה בסיפור חייהן וחלקו איתה סודות מהמטבח", סיפר מנכ"ל שלהב"ת, אלי פוליאקוב. "הפרויקט איפשר לתת יחס אישי למבקרות במרכז היום ולהראות שגם בגיל הזקנה יש להן מה לתרום (מתכון) לחברה ושמאחורי הזקנה שסורגת בשקט בפינה, מסתתרת אישה שהייתה פעם מנהלת או רופאה או מזכירה, והיו לה חיים מלאים, ויש לה מה לומר והיא מסוגלת עדיין לתרום לחברה, ותשומת הלב הזו שדוריאל העניקה לה כמו גם הזרקור שהופנה לסיפור החיים, היא אחד הדברים הכי משמעותיים שניתן להעניק לאדם בגיל המבוגר".

עמותת שלהב"ת היא הבית של האזרחים הוותיקים בקרית טבעון. העמותה משפרת את איכות החיים של הוותיקים בקרית טבעון באמצעות מרכז יום רב תחומי ורב שרותי, מועדון גמלאיות, קהילה תומכת, חיבור ללחצן מצוקה ומגוון רחב של פעילויות פנאי ותרבות.