שושנה פרנק הלכה לעולמה

ביום שני 30 מאי נפטרה שושנה פרנק, דמות מוכרת וידועה, מהוותיקות בטבעון. רבים הכירו אותה בזכות עשרות השנים שבהם היתה בעלת חנות מיתולוגית במרכז טבעון. שושנה נפטרה לאחר אישפוז קצר בבית החולים כרמל. בת 97 הייתה במותה .
שושנה נולדה בשנת 1925 בחיפה, לצד 5 אחיות, להורים מוותיקי הדר הכרמל העברית. בשנת 1947 כשהיא רק בת 22 הגיעה עם ראשוני המתיישבים בטבעון ,יחד עם בעלה שמואל פרנק, חייל משוחרר מהצבא הבריטי ובנה הבכור שהיה תינוק בן חצי שנה.
הזוג הצעיר רכש את דירתם הראשונה בשיכון לחיילים המשוחררים מן הצבא הבריטי ברחוב הדגניות , וקבעו את טבעון לבית כל ימי חייהם, כאן גם חינכה וגידלה את שלושת ילדיה. במהלך השנים הצטרפו רבים ממשפחתם לטבעון ועד היום יש בקריה ייצוג נכבד למשפחה העניפה .
שמואל פרנק נפטר בשנת 2008 בגיל 90 והיה בנאי שזכה ליטול חלק נכבד בבניין טבעון הצעירה . שושנה רכשה חנות קטנה למכשירי כתיבה וספרים, ניהלה אותה ביד רמה שלושים שנה והטביעה חותמה כאישיות מלאת חן עם לשון עשירה, חיוך תמידי ורצון להעניק שרות טוב ללקוחותיה הרבים.
לאחר מלחמת יום הכיפורים, שגבתה מחיר דמים נורא התגייסה לצד בעלה שמואל למפעל ההקמה של מרכז ההנצחה בטבעון והם הקדישו כל הכנסותיהם ב"שבוע הספר העברי " במשך שנים רבות ועסקו בכך בהתנדבות מלאה וללא הפסק , ברצון גדול ובאהבה אינסופית.
בתרומתה וחלקה הצנוע להקמת מרכז ההנצחה ראתה שושנה מפעל חיים והיתה גאה בכך כל ימיה. שושנה ושמואל היו יקירי מרכז ההנצחה ושמם מונצח בלובי של מרכז ההנצחה.
שושנה התגוררה עד מותה ברחוב הציפורנים ולצידה מטפלת מסורה.
הניחה 3 ילדים, 2 אחיות ,11 נכדות ונכדים, 16 נינות ונינים ושפע אחיינים ואחייניות ומשפחה גדולה. הותירה חלל גדול בלב כל אוהביה, אך גם כבוד והוקרה רבה לפועלה ואישיותה הכובשת והנפלאה.
ביום שישי 1 יולי בשעה 11:15 תתקיים אזכרה בבית העלמין ק.טבעון במלאת שלושים לפטירתה .
המשפחה מתכננת לקיים אירוע לזיכרה שצפוי להתקיים במהלך חודש ספטמבר השנה.