יקנעם: 33 סייעות סיימו קורס הכשרה מקיף שהתקיים בשיתוף העירייה והשלטון המקומי

יקנעם ממשיכה לדבר חינוך ולקדם את צוותי החינוך בעיר, ולאחרונה הסתיים מחזור שני של קורס הכשרה מקיף ביותר בו הוכשרו 33 סייעות מגני הילדים. הקורס שהובל ביוזמת העירייה והשלטון המקומי נמשך כשנתיים ויצא לדרך לפני הקורונה, המשיך במהלכה בזום, וחזר למפגשים פרונטליים עם ההקלות של משרד הבריאות.

במהלך הקורס למדו הסייעות בין היתר על הגן כמסגרת חינוכית, תפקיד הסייעת, סמכות ואחריות, כללי אתיקה מקצועית, מאפיינים התפתחותיים בגיל הרך, התפתחות שפה ואוריינות בגיל הגן, עיכובים התפתחותיים, מוסיקה, תנועה וחינוך גופני, חשיבות סדר היום וארגון הסביבה החינוכית בהתאמה לצרכי הילד, אקלים גן מיטבי, עבודה בצוות, תקשורת בינאישית אפקטיבית, התמודדות עם קונפליקטים, מיומנויות הקשבה, זמינות רגשית, חסמי תקשורת, קשר ותקשורת עם הורים, הקניית כלים לעבודה עם הילדים במרכזי הפעילות השונים בגן ומחוצה לו, בעיות התנהגות בגן – כלים להתמודדות , ניתוח סיטואציות מורכבות בגן ועוד.

הסייעות הגישו עבודת גמר בהתאם לדרישות הקורס, ואלו העידו על מחשבה רבה ויצירתיות, והיה בהן שילוב וחיבור בין ידע תאורטי אותו רכשו הסייעות במהלך הלימודים ובניית פרויקט תוך יצירת פעילות העשרה לילדי הגן. בין הנושאים שהוגשו: משחק ולמידה בגן, תנועה ומוזיקה בגיל הרך, תזונה נכונה, אפייה בגן, שימושי ארגז החול, סוגי אלרגיות ועוד. בעיריית יקנעם מייחסים חשיבות רבה להתמקצעות הסייעות והקורס שהועבר הינו חובה, ועל כל סייעת לעבור אותו בשנים הראשונות לעבודתה. זהו המחזור השני שמסיים את הקורס ועד כה הוכשרו כ- 70 סייעות.

בטקס חלוקת התעודות לסייעות ברך אותן ראש העיר, סימון אלפסי ואמר שיקנעם התברכה במערכת חינוך מצוינת, מובילה ופורצת דרך, ולסייעות חלק רב בהצלחתה של המערכת שעה שהן מחנכות יום יום את דורות העתיד ועיצוב הילדים מתחיל אצלן. אלפסי אמר שבעירייה מייחסים חשיבות למקצועיות הסייעות והוא מברך על הקורס שהוא חשוב ביותר.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי: "אני מברך את הסייעות על הקורס המורחב שעברו ואשר במהלכו קיבלו כלים רבים לעבודתן המקצועית ואת אשר למדו תשקיע כל אחת בגן שלה. אני מבקר כל שנה בכל גני הילדים ורואה את עבודתן המצוינת של הסייעות שנעשית עם כל הלב והנשמה. מבחינתי הסייעות הן כמו גננות. הן מובילות את הילדים ותורמות להם רבות. הסייעות השקיעו המון במהלך הקורס ועברו אותו בהצלחה רבה בתקופה מאתגרת ולא פשוטה כלל של קורונה ואני מצדיע להן. תודה גדולה למנהלת אגף החינוך ד"ר סימה ניסלבאום, למנהלת החינוך הקדם יסודי, ד"ר יעל שלומיוק, לסגנית מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי, מיכל דנה, ולכל צוות אגף החינוך שמובילים חינוך".

מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום: "הסייעות שלנו הן נשות החינוך הראשונות שפוגשות בבוקר את הילדים והוריהם, ואני רואה בהן נכס, הון אנושי שחשוב להעצימו. הקורס מקנה להן ידע ומיומנויות להובלת הדור הבא.  תודה והערכה לעיריית יקנעם וראש העיר על ההכרה בחשיבות  הקורס המקצועי ויצירת התנאים המיטביים לסייעות. גאה ומעריכה!".