הגלגלים חזרו לצבוע את עמק יזרעאל!

לאחר הפסקה של 3 שנים התקיים אירוע הרכיבה "גלגלים של תקווה" בהשתתפות אלפי רוכבים עם וללא מוגבלות

כ-3,000 משתתפים לקחו חלק באירוע הרכיבה המסורתי – "גלגלים של תקווה" של עמותת "אתגרים" והמועצה האזורית עמק יזרעאל שנערך בשבת החולפת. האירוע, שנערך בפעם ה-18, מפגיש רוכבות ורוכבים, עם וללא מוגבלות ונועד להעלות את מודעות הציבור לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה כשווים בין שווים.

האירוע כלל שלושה מסלולי רכיבה בין שדותיו ונופיו המרהיבים של עמק יזרעאל – מסלול כביש לאורך 53 ק"מ, מסלול שטח באורך 20 ק"מ ומסלול למשפחות באורך 8 ק"מ. ספורטאים מקצועיים וחובבים, משפחות עם ילדים בכל הרמות והגילים, קבוצות רכיבה מחברות וארגונים רבים, השתתפו באירוע לצד צעירים ובוגרים עם מוגבלות מעמותת "אתגרים" וממועדוני רכיבה נוספים. בסיומו, נערך הפנינג ססגוני עם דוכנים והפעלות שונות, כאשר כל ההכנסות מהאירוע הן קודש לפעילות העמותה.

רגע מרגש נרשם למראה חבריו של צביקה לוי ז"ל- 'כוח צביקה'- מרכיבים על העגלה המיוחדת שנבנתה עבורו את יותם טוטר, דייר "הבית הכתום במזרע" הלוקה בשיתוק מוחין מלידה, וממשיכים את המסורת של לוי ז"ל, שהקפיד להשתתף ולקחת חלק באירוע כאדם בריא וגם לאחר שלקה במחלת ה-ALS.

מנכ"ל עמותת "אתגרים" ניר הכהן: לאחר שנבצר מאיתנו לקיים את האירוע  בשלוש השנים האחרונות, משמח ומרגש מאד להיות כאן במקום הנהדר והיפה הזה יחד עם אלפי רוכבים ורוכבות, עם וללא מוגבלות, שנהנו מחוויה מעצימה ומגבשת ומימשו יחדיו מטרה ערכית חשובה. אנו מודים לכל המשתתפים שהגיעו, לשותפינו היקרים מהמועצה האזורית עמק יזרעאל וכבר מתחילים בהכנות לאירוע בשנה הבאה. "

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר: "שיתוף הפעולה בין המועצה האזורית ועמותת "אתגרים" הוביל זו הפעם ה-18, לאירוע מרשים ורב משתתפים בכל הגילאים. אלפים מכל רחבי הארץ יחד עם תושבי העמק, נהנו מפעילות ספורטיבית וחברתית מרגשת בנופיו היפים של העמק. כבוד גדול לאלפי הרוכבים, שמתמידים להגיע מידי שנה ולמצטרפים החדשים, שיחד עם חברי עמותת "אתגרים", יוצאים לדרך למען מטרה חשובה זו. ניפגש בשנה הבאה!״

עמותת "אתגרים" נוסדה בשנת 1995 במטרה להעצים ולשלב חברתית אנשים עם מוגבלות באמצעות ספורט אתגרי בטבע. פעילויותיה של "אתגרים" מהוות כלי להעצמה אישית, לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי, והרחבת היכולות בכל תחומי החיים. פעילות העמותה פתוחה לכלל ציבור האנשים עם מוגבלות מכל סוג שהוא ולכל הגילים. העמותה פיתחה, לראשונה בישראל, מגוון ענפי ספורט חדשים בטבע המותאמים לצרכים מיוחדים: אופניים, פארקי חבלים, ריצה והליכה, שייט, צלילה, גלישת צוקים וטיפוס, סקי מים, קיאקים, קארטינג ועוד. "אתגרים" פועלת בכל רחבי הארץ, ובכל שנה לוקחים חלק בפעילויותיה  כ- 5,000 ילדים ובני נוער ויותר מ-1,000 בוגרים. הפעילות מבוססת על מפעל התנדבות רחב היקף של יותר מ-1,200 מתנדבים.

המועצה ועמותת "אתגרים" הודו לכל המתנדבים שלקחו חלק באירוע, למשטרת ישראל ולמד"א על שיתוף הפעולה המלא והסיוע, למכללה האקדמית עמק יזרעאל על אפשרות החנייה למשתתפי האירוע ולקיבוץ מזרע על המעבר בשטחי החקלאות והקיבוץ.

צילומים: אביב קדשאי, ענת חרמוני