יום עצמאות שמח ביקנעם

אלפי תושבים נהנו באמפי משורה של אירועים,

ממופע מדהים של מירי מסיקה שכבשה את הבמה, וממופע גדול של איזי שהרקיד את בני הנוער. 

מאות תושבים נהנו במגוון הפעילויות והמופעים במדרחוב רחוב הגיבורים

יקנעם חגגה עצמאות 74 למדינת ישראל, ו – 72 שנים לעיר בשורה של מופעים שהתקיימו באמפיתיאטרון היישובי ובמדרחוב ברחוב הגיבורים.

אירועי עצמאות החלו בטקס מעבר מזיכרון לעצמאות שהיה טקס קהילתי ישראלי מרגש במיוחד.  

חנן כספי נשא תפילה לשלום לחיילי צה"ל. מקהלת רינת ישראל שרה תפילה לשלום המדינה. במהלך הטקס הודלקו ארבע משואות בסימן הצדעה לצה"ל. משואת המתנדבים הודלקה ע"י רחל מועלם וירין רוזנברג. משואת קיבוץ גלויות הודלקה ע"י ודים שטילרמן וליאורה ליקאונט. משואת ארגון נכי צה"ל הודלקה ע"י איציק אלימלך ומנשה דינר. משואת החיילים הודלקה ע"י החייל דולב לוי והחיילת עופר לוי. ראש העיר, סימון אלפסי ברך את מדליקי המשואות ואמר שלכל אחד ואחת מהם תרומה רבה לעיר, לחברה ולקהילה, והוסיף שיקנעם התברכה בתושבים אכפתיים שמתנדבים בעשרות ארגונים ועושים זאת באהבה רבה. רה"ע בירך את מארגני הטקס ואמר שהטקס והדלקת המשואות הפכו לחלק בלתי נפרד מאירועי עצמאות ביקנעם ולמסורת מבורכת. עוד במהלך הטקס ילדי מקהלת הילדים "שרים ביחד" שרו את "עוד לא תמו כל פלאייך". ביחד עם ריקוד גנים שרו ורקדו את "אבא אמא וארץ ישראל". ילדי יקנעם הופיעו במופע דגלנות לצלילי השיר "שהשמש תעבור עלי" חתמו את הטקס לכל תשואות הקהל. הטקס כלל תפילה חגיגית ותקיעה בשופרות, היו לו שותפים תושבים שותפים רבים ומגוונים והוא התקיים בהובלת יחד יקנעם במתנ"ס.

בתום הטקס התקיימה הפסקה קלה ונפתחה הבמה המרכזית. המופע המרכזי על הבמה היה של הזמרת מירי מסיקה שכבשה את הבמה עם מיטב להיטיה, שרה ורקדה עם כל הלב עם הקהל במשך שעה ארוכה. לאחריה הופיע על הבמה היוטיובר המוביל איזי. טרם הופעתה של מסיקה בירך ראש העיר את התושבים, איחל למדינת ישראל ביטחון, פיתוח, עשייה והמשך פריחה וצמיחה, ואיחל ליקנעם להמשיך ולהיות עיר חינוך מצוינת ומצטיינת, עיר לתפארת, עיר שמהווה מודל לחיקוי, עיר צעירה, איכותית יפה וירוקה, עיר שהיא קיבות גלויות, עיר שמעניקה איכות חיין לכל תושביה ושהאהבה והאחווה ישררו כאן תמיד. בתום דבריו של רה"ע מופע זיקוקי דינור האיר את השמיים.

במהלך הערב הופיעו על הבמה באמפי להקות מקומיות רבות וביניהן: להקת הנוער העירונית צעירי יקנעם, ניצני יקנעם, הלהקה הצעירה, להקת חלום ראווה, להקת סטפס ומחול אירי של המתנ"ס, להקת מחול נודדת, בנות ההתעמלות האמנותית של מכבי יקנעם, סטודיו פוינט, בנות הסטודיו של לוטוס ולהקת ההיפופ של המתנ"ס. הערב כולו הונחה על ידי יקיר שחף. כמדי שנה התקיים מדרחוב ברחוב הגיבורים שכלל מופעים והפעלות רבות. במקום התקיימה במה אתנית עם להקות אתניות: להקה כורדית, להקה תימנית, ורקדני מחול מהמזרח. עוד הופיע על הבמה הזמר האורח אמיר נחמני. התושבים נהנו במדרחוב גם מתיאטרון רחוב וסדנאות, מתנפחים, קריוקי, מעגל מתופפים, עמדות משחק ומולטימדיה ועוד. בנוסף למכלול האירועים הללו התקיימה בהיכל הספורט בשער הגיא הרקדה עם המרקיד זאב ניסים. ביום העצמאות עצמו גדשו רבים את פארק נחל קרת והילדים נהנו מהמופע מטוסי על. טרם יום העצמאות ביקר רה"ע בכל גני הילדים בעיר, העניק שי לילדים, והזמין אותם למופע של רינת ויויו שהתקיים במיוחד עבורם.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"עצמאות שמח ביקנעם עם מיטב האומנים והמופעים והכישרונות המקומיים שכבשו את הבמה בערב נפלא. אני מאחל למדינת ישראל שהיא מקור גאוותנו ועוצמתנו שתמשיך לצמוח ולשגשג, ומי ייתן ונחיה בביטחון מלא. ליקנעם אני מאחל להמשיך להוביל בכל התחומים ולהיות עיר לתפארת ומושא להערצה.  ברכות למדליקות ומדליקי המשואות על כל פועלם ונתינתם האינסופית. תודה גדולה ליחד יקנעם – זהות יהודית ישראלית בקהילה מתנ"ס יקנעם ולשלומית וובר, לכל הלהקות והאומנים שהופיעו, ליואל אבידן וחנה סולומון שניהלו את האירועים, לחיים ביטון ולכל צוותי הביטחון והפיקוח, למשטרת ישראל, למפקד הנקודה ביקנעם רפ"ק אייל ינאי, למפקד התחנה סנ"צ יניב סוויסה, לכל עובדות ועובדי העירייה, ליקיר שהנחה את הערב במקצועיות רבה, ולכל מי שלקחו חלק ותרמו להצלחת האירוע כולו".