המאבק על ביטול מופעי הזיקוקים ברחבי הארץ מגיע גם ליקנעם:

חבר מועצת העיר ירון חן:
"גם לנפגעי פוסט-טראומה מותר
לחגוג ביום העצמאות"


"אני קורא לעיריית יקנעם לבטל את מופע הזיקוקים ולעבור למופע לייזרים מודרני ומתקדם יותר ובעיקר לא מזיק"

חבר מועצת העיר יקנעם ירון חן שיגר היום (ג') מכתב לראש העירייה סימון אלפסי ובו בקשה לשקול מחדש שימוש בזיקוקי דינור בערב יום העצמאות שיחול ביום רביעי הבא.
הרקע לבקשה הן התלונות הרבות של תושבים בעיר על הרעש הכבד ומחריש אוזניים שנגרם מהזיקוקים ובעיקר הנזק שנגרם לנפגעי פוסט-טראומה לרבות בעלי חיים.
"מדובר על חיילים לשעבר הלומי קרב, נפגעי פוסט טראומה, אנשים על הרצף האוטיסטי, ילדים ומבוגרים הסובלים מחרדות וכיוצ"ב שכאשר הזיקוקים משוגרים לאוויר, נוצר פס קול שמחזיר את הנ"ל בבת אחת לטראומה שנפגעו ממנה וזה קשה מנשוא" כתב חן והוסיף עוד כי "בשנים האחרונות יותר ויותר רשויות מקומיות בישראל מצטרפות ליוזמה לביטול הזיקוקים ביום העצמאות ובכך לסייע ולו במעט לסובלים מכך. רשויות כמו רעננה, הרצליה, הוד השרון, נהריה, מבשרת ירושלים, שוהם, קרית טבעון כבר הצטרפו והיד עוד נטויה".
חן ציין עוד כי גם  שר התרבות חילי טרופר הודיע כי השנה הטקס המרכזי ביום העצמאות יתקיים בלי זיקוקים, בין השאר לאחר ששמע מחבריו הלוחמים לצוות בשירות הצבאי את ההשפעות של כך. את המכתב מסיים חבר המועצה, בהצעה לחלופה לזיקוקים ומציע לעבור לשימוש בלייזרים בעלי תצוגה מרהיבה לא פחות מזיקוקים. "זה מודרני יותר, מתקדם יותר ובעיקר שקט ולא עושה רעש שגורם נזק לבעלי פוסט-טראומה".
חבר מועצת העיר ירון חן: "מדובר ביוזמה מבורכת שנכנסה להרבה רשויות מקומיות ועושה חסד גם עם הפוסט-טראומטיים שבסך הכל מבקשים גם הם להנות ולחגוג את יום העצמאות. אני סבור כי גם עיריית יקנעם יכולה וצריכה להצטרף למאמץ ולסיוע לנפגעים הפוסט-טראומטיים בעיר (שלא תמיד הם נראים לעין) ולהודיע על ביטול מופע הזיקוקים ולעבור למופע לייזרים שיעשה טוב לכולם".