בחירת מוצרי גמר לבית , סדרת כבתות מבית חרש

והפעם אינטרפוצים : מהו אינטרפוץ ,סוגים דגמים וכו'

האינטרפוץ הינו ברז שחלקו (המנגנון ) נמצא בתוך הקיר והמנהל את זרימת המים באמבטיה או במקלחון וחלקו השני נמצא בחוץ מעל הקרמיקה( צלחת וידית ) והוא כמו כל מנגנון מים מוכר אחר באמבטיות ובמקלחונים אך  בשונה מברזי סוללה שבהם רואים את הצינורות והכל מתבצע מחוץ לקיר, במנגנון 4,3,5  דרך לא רואים את כל הברזים ולכן יתרון אחד שלו זה המראה שהוא מאוד אסתטי ונקי. קיימים כמה סוגי מנגנונים שהעיקרים הם 4 ו3.

כאן השאלות המתבקשות הן:

  • האם לבחור אינטרפוץ שלוש דרך, ארבע דרך, חמש דרך או אחר? 
  • האם שתי יחידות של אינטרפוץ שלוש דרך למקלחת?
  • האם אינטרפוץ שלוש דרך עם מוט משולב?
  • באיזה גוון  נבחר  ?  ניקל או אחר?
  • הכיסוי החיצוני לאינטרפוץ, עגול / מרובע , גדול  קטן ?
  • באיזה עובי קיר שותלים את האינטרפוץ?

ובכן, על מנת להשכיל לבחור נכון חשוב לדעת כי כל אינטרפוץ מורכב משני חלקים: החלק הראשון הוא פנים טיח והשני הינו הכיסוי החיצוני. כאשר שני החלקים הם בעצם יחידה אחת וכל כיסוי מהווה חלק בלתי נפרד מהחלק הפנימי. לא ניתן לעשות הכלאה של לקיחת גוף פנימי מסוג A וכיסוי מסוג B – אלא שני החלקים יחדיו מרכיבים את השלם המושלם.

בנוסף, יש להבין כי אינטרפוץ 3 או ארבע או … דרך, משמעותו מספר הכניסות והיציאות, כאשר שתיים מתוכן הן כניסה של מים חמים וקרים והיתר, יציאה לנקודת ההזרמה.

ברגע שחפצים במזלף + ראש גשם הרי שמדובר בשתי מקומות מהם אנו מקבלים מים האלטרנטיבות לקבלת תוצאה כזו הן:

אינטרפוץ 4 דרך ואז כניסה של מים חמים, כניסה של מים קרים, שתי יציאות  אחת לנקודת מים של המזלף ואחת  לראש גשם.

אינטרפוץ 3 דרך, כאשר שוב כניסה של מים חמים, כניסה של מים קרים ויציאה  אחת למוט משולב( המשלב ראש גשם ומזלף והחלוקה ביניהם  מתבצעת במוט עצמו על ידי בורר הקבוע במוט  ) .

ניתן  לחילופין, לשתול בקיר שתי יחידות של אינטרפוץ שלוש דרך כל אחד, כאשר האחד מיועד למזלף והשני מיועד לראש גשם. היתרון של מערכת מסוג זה הוא העובדה שניתן לתפעל את שניהם יחד.

כמובן כאשר מדובר באינטרפוץ 5 דרך או יותר מכך, המשמעות הינה יציאות נוספות, כדוגמת אינטרפוץ 5 דרך ואז כניסה של מים חמים, כניסה של מים קרים, יציאה אחתלנקודת מים של המזלף ויציאה שניה לראש גשם ובנוסף יציאה שלישית למילוי אמבטיה וכן הלאה…

גוון האינטרפוץ יכול להגיע במגוון אפשרויות בין אם הוא ניקל, ניקל מוברש, שחור, לבן, זהב מט או מבריק וכו', זהו דבר שיש לתת עליו את הדעת בתחילת הדרך כמו כן גם הצורה, כיוון שברגע ששתלו את הגוף הפנימי- כפי שציינו כבר, החלק החיצוני הינו אינטגראלי, הן בגוון והן בצורה.

 

ישנן מספר חברות המשווקות אינטרפוץ אך אין הכרח שאינטרפוץ יהיה מאותה משפחה של יתר הברזים במקלחת  למרות שמבחינה עיצובית רצוי שיהיו אחידים .  היה ומעוניינים להוזיל עלויות ניתן לבחור אינטרפוץ של חברה מסוימת ויתר הברזים של חברות אחרות. אך כמובן רצוי שתהיה התאמה בגוון ובצורה.

ישנם כיסויי ( ידית  וצלחת )   עם צלחת גדולה שמקלה על החיתוך פתח בקרמיקה  אך פחות אסתטית וישנה עם צלחת קטנה עגולה ואסתטית  אך מצריכה  חיתוך פתח קטן ומדויק על ידי הרצף 

בשנים האחרונות נוסף למגוון אינטרפוץ IN BOX כאשר היתרון של אינטרפוץ מסוג זה הוא העובדה שבמקרה של תקלה ניתן לתקן את הגוף הפנימי מבלי לשבור אריחים, החיסרון שלו מנגד, שאינו מתאים לכל עובי קיר, מכאן אנו משיקים לשאלה באיזה עובי קיר- האם 20 ס"מ או 7 ס"מ וכו'… לכן יש לבדוק שהאינטרפוץ אותו נבחר- אנו יכולים ליישם בפועל בקיר.

אגב, ישנו גם אינטרפוץ תרמוסטטי, המאפשר שליטה ( כיוון מראש )על הטמפרטורה הזורמת. הדבר יעיל למקומות עם ילדים, בהם חוששים שהילדים לא ידעו לכוון נכון את המים ויקבלו כוויה.

המגוון כאמור גדול  מאוד אך כאשר נגיע לשלב הבחירה, חשוב להבין מה חשוב לנו יותר מבחינת המכלול: 

איכות + עיצוב + תקציב 

בכדי להקל על כל התהליך של בחירת המוצרים אתם מוזמנים אלינו לאולם חרש חיפה, שם תפגשו באנשי המקצוע המהימנים ובעלי הידע הנרחב, שישמחו להתלוות אליכם ולתת מענה לכל הצרכים. 

רשת חרש – סניף חיפה 

הנפח 28 א'  צ'ק פוסט חיפה 

04-8424921 רב קווי 

www.harash.co.il