סימון עשה דברים מדהימים בזכות החזון שלו. יקנעם היא דוגמא למה מצליחים לעשות שיש חזון

שר החקלאות ופיתוח הכפר, והשר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל בביקור ביקנעם:

שר החקלאות ופיתוח הכפר, והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר הגיע לביקור וסיור ביקנעם, ונפגש עם ראש העיר, סימון אלפסי לפגישת עבודה.

ראש העיר בירך את השר וצוותו וסיפר להם שיקנעם החלה את דרכה כעיירת פיתוח שעברה משברים רבים, ובזכות חשיבה נכונה, תכנית אסטרטגית ותכנון לטווח הארוך הפכה לעיר מובילה ואטרקטיבית. רה"ע סיפר על השקעותיה הרבות של הרשות בחינוך, היי טק, תעסוקה ומתן איכות חיים גבוהה לתושבים. 

במהלך פגישת העבודה הועלו נושאים שחשוב לעירייה מאוד לקדם כגון: השתתפות בשיפוץ מרכז הצעירים הקיים ותקצוב פעילות, הקמת מרכז צעירים חדש, קידום תכנית "קליקה" – מתחם עבודה משותף לפיתוח יזמות, הקמת פארק מדעי, הקצבה למרכז מבקרים בתל יקנעם והשתתפות בהקמת חצר ארכיאולוגית בתל, מענה לקול קורא "מאירים את הגליל", סיוע ותמיכה בהרחבת שטח השיפוט של יקנעם, השתתפות בהמשך מבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב, הקמת גינות כלבים בעיר והקמת כיתות לימודים בפארקים.

בהקשר להרחבת גבולות העיר אמר ראש העיר לשר שהוא פועל כבר שנים להרחבת גבולות העיר ושהוחלט על הרחבת שטח השיפוט בין פארק מבוא כרמל לאליקים וקבינט הדיור אישר זאת, וציין שיקנעם לא מעוניינת להתרחב בשטח שבאזור עמק השלום, ושאנו חייבים את ההרחבה על מנת להבטיח את עתיד היישוב ועתיד ילדינו.

סגן ראש העיר, רומן פרס בירך את השר ואמר לו שהוא איש שטח, שתמיד מעניין אותו מה הצרכים בכל מקום ובהתאם לכך הוא מסייע רבות. פרס סיפר שלו ולשר חברות והיכרות של שנים רבות, והשר הוא אישיות פורצת דרך בעל ראייה לטווח הארוך שבכל תפקיד שמילא הוא תרם ליקנעם. בסיום דבריו הודה פרס לשר על עשייתו הרבה. סגן ראש העיר, אורי שמואל בירך ואמר שחשוב להמשיך ולפתח את העיר ויש להרחיב את גבולות העיר מאחר והקרקעות נגמרו.

השר פרגן לראש העיר ואמר לו שבזכות החזון שלו הוא עשה כאן דברים מדהימים. בקשר למרכז הצעירים אמר השר שהמרכזים הללו חשובים וחשוב שהמרכזים הללו יהיו עם חזון וישפיעו. בעניין עיקור/סירוס חתולים אמר השר שזו בעיה בהמון יישובים, ובמשרדו הם לקראת ניסוח קול קורא לשנת 2022 ושחשוב שיקנעם תשתתף בו גם הפעם. קול קורא יהיה גם בעניין גינות קהילתיות אמר השר. לגבי הקמת גינות כלבים אמר השר שהם עד כה לא עסקו בכך ושבמשרדו יבצעו חשיבה בעניין.

בתום הישיבה נערך לשר סיור בשכונה הירוקה שער הגיא, ולאחר מכן הוא ביקר בפארק 'מבוא כרמל' וקיבל סקירה על הפארק מהמנכ"ל, ליאור אפלבאום, ושמע ממנו בין היתר שהפארק נמצא במיקום מנצח ויש לו ביקוש גדול.

לאחר מכן סיכם השר את הביקור ואמר ששמח לפתוח את הבוקר ולבקר ביקנעם ולהיפגש עם סגן ראש העיר, רומן פרס שהוא חבר, והוסיף שסימון הוא ראש עיר מיתולוגי ויקנעם היא דוגמא למה מצליחים לעשות עם חזון. עוד אמר השר שיקנעם היא עיר שהפכה עצמה לחלוטין והעשייה כאן היא דוגמא לאיך להביא עוד אוכלוסייה. 

הביקור התקיים בהשתתפות השר עודד פורר וצוותו, ראש העיר, סימון אלפסי,  סגני ראש העיר אורי שמואל, רומן פרס ודני סירי, חברות מועצת העיר מורן זיסר וכרמית חובל טון, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אילן שוחט, נציגי משרדי החקלאות ונגב וגליל, מנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו, מהנדס העירייה, מייק סקה, גזברית העירייה, עפרה כץ אבישר, ומנהלת מרכז הצעירים לירז בן חמו וצוותה.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"שמחנו מאוד לארח את השר ואת צוותו. השר עושה עבודה מצוינת במשרד החקלאות ובמשרד לפיתוח הנגב והגליל ומוביל את המשרדים הללו להישגים רבים. יקנעם נהנית מאוד מפרויקטים שמובלים במשרד הנגב והגליל, וכל הכבוד לשר ולמנכ"ל המשרד על עבודתם המעולה. ביקשנו מהשר סיוע במספר נושאים שחשובים לנו כעיר ירוקה ואני מאמין שנקבל סיוע".