ביקור: שר התפוצות ד"ר נחמן שי הגיע לקרית טבעון

במסגרת הביקור נפגש השר עם חברי הוועדה לקשרי חוץ במועצה ובנוסף זכה לאירוח מכובד והכרות מרגשת עם בנות ובני נוער נעלה בכפר הנוער רמת הדסה

שר התפוצות ד"ר נחמן שי וצוות משרדו הגיעו השבוע לביקור בקרית טבעון. הם נפגשו עם ראש המועצה עידו גרינבלום, שבין השאר העלה בפני השר את סוגיית שדה התעופה בנבטים, והשר התחייב לסייע לתושבי האזור בנושא זה. בהמשך הביקור נפגש השר עם חברי הוועדה לקשרי חוץ: יו"ר הוועדה מרים ראוך, הרב הרפורמי אורי טמל, אסתי גבע והוברט רואף,  ולמד מהם על פועלם החשוב של עשרת המתנדבים בתחום.

יו"ר הוועדה מרים ראוך הסבירה כי המטרה העיקרית של החברים בוועדה היא לעלות את קרנה של מדינת ישראל בכלל ושל קרית טבעון בפרט. להפוך את המבקרים ביישוב להיות שגרירים של מדינת ישראל ושל קרית טבעון. הוסבר כי חברי הוועדה פועלים במגוון דרכים כמו לדוגמה פרויקט חילופי תלמידים/אמנים עם נציגים מערים תאומות של קרית טבעון, קיום ביקורים הדדים, טיפול בשלושה מתנדבים מהעיר התאומה בבראונשוויג- גרמניה, שמגיעים כל שנה לתקופה של שנה, הפקה של תכניות ואירוח בבתי חברי הוועדה (בקרית טבעון אין אכסניה והתקציב של הוועדה מצומצם) ועוד.

 

ראש המועצה עידו גרינבלום ציין במפגש כי הקצאת תקציבים לטובת פעילות תרבותית היא חשובה מאד ואנחנו, כרשות, לא צריכים הרבה. 100 אלף שקלים לתשתיות, הינו תקציב זעום לטובת סלילת כביש, אבל הסכום הזה הוא פי 3 או 4 מתקציב שנתי של הוועדה לקשרי חוץ. צריך לבחון מה ניתן לעשות ומה ניתן לקדם, בשיתוף עם השלטון המקומי.  "אולי לצאת  בקולות קוראים לשותפויות יוצאות דופן של רשויות מקומיות ויהודים בעולם וזה ישפר את האפשרויות". הציע.

 

ד"ר נחמן שי: ״המשרד מתמקד בבניית הגשרים והקשרים בין ישראל והתפוצות. אני מעודד כל יוזמה בכיוונים אלה, שמחתי להיפגש עם ועדת קשרי חוץ של קרית טבעון ולשמוע על העבודה המצוינת שהם עושים בקידום היחסים שלהם עם הערים התאומות וקהילות היהודיות בעולם.״ בנוסף, השר ביקש להודות לראש המועצה עידו גרינבלום על קבלת הפנים החמה והאירוח הלבבי.

 

את הביקור סגר השר ברמת הדסה שם נפגש עם מנכ"לית הכפר ד"ר מורן-תייר בצר ועם הצוות החינוכי בכפר כמו גם עם תלמידים ותלמידות, שרק לפני כמה חודשים עלו ארצה ממדינות שונות בעולם, במסגרת פרויקט נוער נעלה.
השר ד"ר נחמן שי שמח לפגוש אותם ואמר: ״במהלך ביקורי בכפר הדסה, פגשתי את המחנכים והתלמידים הנהדרים, חלקם עולים מהתפוצות, שהגיעו ללימודים תיכוניים כאן בישראל. סיירתי במרחבי הלימוד המתקדמים במתחם הכפר, שמחתי לשמוע מהתלמידים על חוויית לימוד ציונית ומעשירה. עלו והצליחו״

 

ראש המועצה עידו גרינבלום: "מברך את ממשלת ישראל על זרם השרים הבלתי פוסק – דבר שלא היה פה הרבה שנים, דבר שגם מוכיח את העבודה המאומצת שלנו בחיזוק קשרי ממשל. אני מודה לשר התפוצות על הביקור ואנו נחשוב יחד על פרויקטים משותפים."