כוכבי יופי הוענקו ליקנעם 

בתחום "איכות החיים והסביבה"

בתחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה 2021

יקנעם מקבלת 5 כוכבי יופי כל שנה כבר 25 שנים. פעמיים קיבלה העיר את דגל היופי והוכתרה לעיר היפה בישראל

יקנעם ממשיכה להיות גם יפה וגם איכותית, ובטקס מרשים של "המועצה לישראל יפה", שנערך בבית המועצה בתל אביב במעמד שרת הפנים איילת שקד, הוענקה ליקנעם תעודה על זכיית היישוב בחמישה כוכבי יופי בתחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה בתחום איכות החיים והסביבה ברשות המקומית. יקנעם מקבלת 5 כוכבי יופי מדי שנה כבר 25 שנים, ופעמיים קיבלה עד כה את דגל היופי והוכתרה לעיר היפה בישראל.

במסגרת התחרות נבחנה יקנעם בשורה ארוכה של פרמטרים. בפרמטר מרחב יישובי נבחנה יקנעם על גינון, שילוט, מבני ציבור ובטיחות. בפרמטר אמצעים לשירות הציבור היא נבחנה על מדרכות, מעקות בטיחות, עמודי תאורה, נגישות לנכים, ספסלים, תחנות אוטובוס שילוט והכוונה. הפרמטר שטחים ציבוריים כלל מתקני משחקים ותו תקן, הצללה בגני המשחקים, ריהוט גן, פחים ואשפתונים, פארקים וחורשות, גינות כלבים ושבילי הליכה ורכיבה על אופניים. הפרמטר איכות סביבה כלל התייעלות אנרגטית, חיסכון במים, מיחזור, שקיפות, תחבורה ציבורית, חינוך והסברה, גינה קהילתית, יער קהילתי, יוזמות קהילתיות, בניה ירוקה ותרומה לקהילה.

מנהל סניף חיפה במועצה לישראל יפה, ראובן בכר ציין לטובה את התרשמות ועדת הבדיקה ביקנעם ושיבח את הפעילות המבוצעת בעיר, טיפוח, הניקיון והגינון.

תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה לשנת 2021 התקיימה זו השנה ה- 28 ובטקס הכריזו על הרשויות המקומיות והיישובים שהשקיעו באיכות החיים במרחב הציבורי של תושביהן, באיכות הסביבה ובמעורבות למען הקהילה באופן הטוב ביותר לשנת 2021. בתחרות לקחו חלק כ- 130 רשויות מקומיות. 

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"שמחים להוביל את יקנעם להיות גם יפה וגם איכותית. לדאוג לאיכות הסביבה ולסביבה מקיימת. כדי לקבל תעודה עם חמישה כוכבי יופי נבחנו בפרמטרים רבים ונמצאנו ראויים ביותר. טיפוח העיר, הענקת איכות חיים גבוהה וקידום סביבה מקיימת חשובים לי מאוד, ואנו משקיעים בהם כל הזמן. 25 שנים שאנו מקבלים כל שנה בתחרות תעודת הערכה וחמישה כוכבי יופי. פעמיים הוכתרנו לעיר היפה בישראל. כל אלו מעידים על המחויבות שלנו. נמשיך לדאוג ליקנעם יפה, מושקעת, מטופחת ואיכותית חיצונית ופנימית. תודה גדולה למנהל איכות הסביבה, גיא הלדן ולכל העובדות והעובדים המסורים והמצוינים שלנו שעובדים קשה ועם כל הלב והנשמה, דואגים לטיפוחה של העיר ולהצלחתה, ולהיותה מובילה בתחומים רבים".

מנהל היחידה הסביבתית, מר גיא הלדן:

"שמחים לקבל תעודה שמעניקה ציון מרבי, 5 כוכבים לכל אלו שעושים מלאכתם נאמנה לכל אורך השנה למען איכות החיים והסביבה של תושבי יקנעם הנפלאים. תודה לכל העובדים והמנהלים המסורים שמבצעים את עבודתם לכל אורך השנה כדי שהעיר תזכה בציון 5 כוכבים בתחום איכות החיים והסביבה".