קר כאן!

"גנרל" חורף התייצב סוף סוף בארצנו ואנחנו כהרגלנו, בעיקר התקשורת והחזאים, חייבים להפוך הכל לדרמטי ומורכב.

 במשך שבוע כמו הנה מלחמה בפתח נערכנו לגרוע מכל ונתנו שם למבצע  – "כרמל": סופה, שיטפונות, הצפות, מכת קור, שריפות, רוחות זעם, סערה ועוד שלל מילים בומבסטיות שלרוב מבטאות משהו כמו רגע לפני סיפור נוח והמבול. כן חברים החורף הגיע ואתו גם גשם, ברד ושלג בחרמון. צריך ורצוי להיערך אליו ברמה האישית – בגדים חמים, חיסון נגד שפעת, אמצעי חימום, בדיקת מרזבים, נהיגה זהירה וכדומה וכמובן ברמה הציבורית לאומית – מערכות הביוב, התשתיות, הניקוזים, כוחות ההצלה וכדומה. מי שלא נערך מופתע ונכון לעשות את כל ההכנות הדרושות על מנת לקבל את פניו של "מוריד הגשם ומשיב הרוח". משהו השתבש לנו בחשיבה ובתיאור המצבים, הכל קיצוני, הכל ניראה רגע לפני תוהו ובוהו, סדר עולמי חדש. "משבר האקלים" העולמי אחראי ואשם בהכל בגללו, בזכותו ובהשפעתו הכל ניהיה קודר יותר, קיצוני ובלתי נתפס. בואו נהנה גם מהלבן, מהקר והחורפי וניתן לכמויות הגשם למלא את ה"מיכלים" הלאומיים ונמשיך להנות ממוצע קטן של ימי גשם בעונה. עד כה על פי הנתונים אין חריגה מהממוצע השנתי לתקופה זו של העונה למעט במקומות מסוימים בארץ.

השבוע האזנתי לתוכנית רדיו מסוימת בה רואיינה זהבה גלאון – יו"ר מר"צ לשעבר ובמסגרת זו שאל אותה המראיין לאן נעלמו/נאלמו כל שומרי הסף הלאומיים והיא השיבה לו "ככה זה שהדברים מתנהלים ברצינות בלי חיפוש כותרות…, ישנם דברים שצריכים שיפור ותיקון אבל השיח נעים ושונה, הדיאלוג ענייני ואז דברים גם נשמעים אחרת", הקשבתי וגלגלתי עיניים נוכח ה"תמימות" והיכולת לעוות את המציאות באופן שכזה. זהבה יש רבות בשאלתו של המראיין וגם בעיני האזרח הקטן תמוה איך פתאום באופן "לא ברור", שומר הסף, ששמו התקשורת נעלם וכאילו אין מה לבקר יותר ומה להציף בפני הציבור. ניראה כאילו הם שם נהנים מכך ש"הצליחו" בסיוע בשינוי סדרי שלטון ועכשיו הם יושבים על הגדר. היועץ המשפטי לממשלה, זה שבכל יום יצא בכותרת אחרת וזעק את זעקת השבר של הדמוקרטיה הישראלית, הוא זה שדיבר איתנו על חסדי שמיים שהצילו את הדמוקרטיה הישראלית. הוא נעלם ופיו גדוש במים עד כדי חוסר יכולת לבקר חציית גבולות בהגנה על חופש הפרט, על זכות המחאה וכדומה. ובנוסף אליהם איפה כל העמותות תנו לחיות…, שקיפות שלטונית, מינהל תקין ועוד מאלו שתקפו כל העת. לאף אחד לא מפריע שועדות הכנסת מתנהלות בצורה לא דמוקרטית, שדיוני המליאה מתנהלים ב"דיקטטורה" פרלמנטרית, שכמות השרים שבחוץ לארץ היא יותר מאשר אלו שכאן ואפילו שיש יותר "נורווגים" מחברים בכנסת. הלו מה פה קורה פה, אוליי זה קשור לתפיסות עולם של מי מאלו רחמנא לצלן, או שמא לאג'נדה פוליטית, או אוליי לתפיסות אידיאולוגיות שמייצגות צד מסויים, או חלילה משהו עם ריח של גזענות. כפי הנראה בהמשך לאסטרטגיית ההכלה הממשלתית והמנהיגות הלא ברורה גם אלו החלו להכיל ושכחו לרגע או יותר את תפקידם בשלטון דמוקרטי. לממשלה, לקואליציה וחבריה זהו חלום מדהים יכולת תפקוד בלי גבולות, מגבלות ושומרי סף ולזה אנחנו נקרא דמוקרטיה בתפארתה או כפי שאמרה הגברת בראיון "ככה זה שמתנהלים נכון"

ידידיי ורעיי שאף אחד לא יעבוד עלינו יש פה מדינה ועם לתפארת ואלו נבנו בזכות מעשה אבות לאורך שנים רבות וגם ששומרי הסף והנאורות הבוהמית/בהמית "מבלבלים" אתכם עם העובדות וקצת מגזימים קחו זאת בפרופורציה ובעיקר אל תתנו להם לקלקל לנו את מבצע "כרמל" עם חורף משמעותי ומרק טוב בבית.