מועצת רמת ישי הציבה שתי עמדות החייאה חכמות (דפיברילטורים) במרחב הציבורי

המכשירים הוצבו בנקודות מרכזיות בישוב. בן אליעזר הודה בטקס לעמותת ידידי מד"א, להנהלת מד"א במרחב על שיתוף הפעולה ולמנכ"ל המועצה איציק זכאי על הובלת התהליך החשוב. בן אליעזר: "תחת הכותרת "שומרים על הלב הפועם" והרצון להציל חיים, הצבנו בשתי נקודות מרכזיות בישוב עמדות החייאה חכמות. רכישת מכשירי ההחייאה לצד קיום סדנאות והדרכות שונות הן חלק מפעילויות אותן המועצה בנושא שמירה על בריאותנו ומתן מענה מיידי חס וחלילה במקרה הצורך"

מועצת רמת ישי ממשיכה לפעול לשמירה על בריאות הציבור. המועצה החלה להפעיל בשבוע שעבר במרחב הציבורי שתי עמדות החייאה חכמות-דפיברילטורים, הנחשבים למכשירים מצילי חיים. העמדות הוצבו בשתי נקודות מרכזיות בישוב, על קיר הבריכה ברחוב הארז ומחוץ לגן אלון סמוך לבית הכנסת "אביר יעקב" בקדמת ישי. 

מייד לאחר הצבת העמדות, ביום רביעי בשבוע שעבר, התקיים טקס לציון חנוכת עמדות ההחייאה החכמות בהשתתפות ראש המועצה עפר בן אליעזר, מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהל התפעול, ניסים יחזקאל, עוזרת ראש המועצה סיגלית ברזאני, נציגי מד"א-סגני מנהל מרחב צפון מד"א גלעד אבילאה ושי מורדוך ועוזרת מנכ"לית ידידי מד"א בישראל קרין שנייד קנטי.

בן אליעזר הודה בטקס לעמותת ידידי מד"א, להנהלת מד"א במרחב על שיתוף הפעולה ולמנכ"ל המועצה איציק זכאי על הובלת התהליך החשוב.

בטקס הדגישו אנשי המד"א את עיקרי הפעולות להצלת חיים: במקרה ונתקלים באדם המתמוטט יש להתחיל בעיסוי הלב ויצירת קשר עם מוקד 101 של מד"א שיפנה עובר אורח לעמדת ההחייאה החכמה הקרובה ויפתח את דלת העמדה לטובת המשך פעולות ההחייאה עם הדפיברילטור עד הגעת צוות מד"א. דֵּפִיבְּרִילָטוֹר הוא מכשיר המחזיר קצב לב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי ללב, באמצעות שתי אלקטרודות שמצמידים לגוף החולה בסמיכות ללב. השוק החשמלי משתק רגעית את פעולת הלב וכך, כאשר הלב חוזר לפעולה, הוא יכול לפעום בצורה סדירה. 

מכשירים כאלה מוצבים היום בבתי הספר היסודי ארזים ובחט"ב היובל. קודם להצטיידות במכשירים עברו הצוותים החינוכיים בשני בתי הספר הדרכה לשימוש והפעלת מכשירי ההחייאה.

ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר: "תחת הכותרת "שומרים על הלב הפועם" והרצון להציל חיים הצבנו בשתי נקודות מרכזיות ברמת ישי את עמדות החייאה חכמות. רכישת מכשירי ההחייאה לצד קיום סדנאות והדרכות שונות הן חלק מפעילויות אותן המועצה בנושא שמירה על בריאות ואריכות חיים של קהילת רמת ישי היקרה".