הדרך לכושר

אבאס סויטאת לא ממש אהב חדרי כושר בילדתו והעדיף לשחק כדורגל בשכונה, אך פציעה אחת גרמה לחייו להשתנות ולהפוך לאחד ממאמני הכושר הבכירים בישראל והבעלים של חדר הכושר המקצועי "קינג ג'ים" בכניסה לזרזיר.

כשהיה צעיר לא ממש עניין את אבאס סויטאת כל תחום הכושר הגופני למעט לשחק בשכונה עם חברים כדורגל בשכונה בישוב כאביה טאבש בעמק יזרעאל. המפנה בחייו התחיל בגיל 23, במהלך משחק כדורגל הוא פרק את כתפו ועבר שיקום בעקבות הפציעה במשך כחצי שנה. המומחה בבית החולים הסביר לו שבשביל לשמור על הכתף הוא צריך ללכת לחדר כושר, ואז הגיע בחור צנום, שלא ממש אהב את כל מכשירי הכושר ובשונה משאר המתאמנים, המטרה שלו היתה לא לעלות מסת גוף אלא רק לחזק את הכתף. מאז שרגלו נחתה בחדר הכושר אפשר להגיד שהוא מכור לדבר, הוא הבין שהוא חייב לעלות במשקל ולהבין יותר טוב איך לעשות את הדברים נכון.

אבאס החליט לקחת את זה צעד אחד קדימה ובגיל 27 החל ללמוד במכללת וויניגרט את מקצוע מאמן כושר גופני, במשך השנים עשה מספר רב מאוד של הכשרות כמו אימון אישי ואימון פונקציונלי, ואפילו הרחיב את לימודיו לאימוני נוער ותזונת ספורט. אך הקורס שעשה לו ממש טוב היה מנטורינג ספורט, שם הוא למד להבין את איך לדבר עם המתאמן עוד לפני שהוא מתחיל, להבין מה המטרות ולחדד אותם, לדעת איך לבנות את האימון הנכון וזה למעשה הסוד הגדול של ההצלחה שלו והדרך שלו למאות רבות של מתאמנים שעברו ועוברים תחת ידיו המוכשרות.

במהלך השנים עבד אבאס בחדרי כושר בצפון, התמקצע עד שהחליט שהוא רוצה לפתוח חדר כושר משל עצמו, מקום שהוא יוכל להעביר את האג'נדה שלו בתחום הכושר למתאמנים שלו. "לא היה לי שום פחד, מאוד האמנתי בעצמי" מספר אבאס.

לפני כשנתיים וחצי במחודש מאי (2019) הוא פתח את המכון שלו בכניסה לישוב זרזיר, "כולם אמרו לי אתה לא תצליח, זה מסוכן מידיי, אך אני מאוד האמנתי בעצמי וידעתי שיש מקום לחדר כושר איכותי, מקום שאנשים שבאים להתאמן מגיעים באמת להתאמן והשיג את המטרות שלהם ולא להגיע ו80% מהזמן הם מנצלים אותו לדיבורים ולא לעבודה אמתית באמת" אבאס מוסיף "זה מקום לרציניים בלבד, אנחנו נותנים את כל השירות האישי לכל מתאמן, מליווי צמוד של מאמן כושר למתאמנים חדשים, ייעוץ תזונתי, בניית תוכנית עבודה מתאימה לכל אחד ותוך חודש אנחנו רואים תוצאות אמתיות". 

יכולת האימון של אבאס הגיע למאות רבות מתושבי עמק יזרעאל ששמעו על חדר כושר "קינג ג'ים" בזרזיר ועל יכולות האימון והדרך שמנחילים למתאמנים במקום . אבאס הבין שגם הפן הכלכלי חשוב מאוד למתאמנים שלו כי חדר כושר ואימון זה דרך חיים, ולכן המחירים למנויי לחודש זולים משמעותית מול חדרי כושר באזור. 

אבל אם שואלים את אבאס מה הכי חשוב לו הוא לא ממצמץ ועונה ישר שהיחס שלו ושל הצוות שלו למתאמנים, ההבנה שבשביל להגיע לתוצאות אימון נכונות עבור כל מתאמן ומתאמן, הוא חייב להכיר אותו לעומק ולהבין את צרכיו, לראות איך הוא מתאמן, לדעת איך לתקן את שיטת האימון שלו אם יש צורך ולהכוון אותו לתוצאות ולא לפציעות.

אבאס תמיד אומר שאימון זה דרך חיים, דבר העושה לנו טוב ובאימון נכון ניתן להפיג מתחים, מנקה לנו את הראש, ושומר על הגוף שלנו מתוחזק לשנים . אז צאו להתאמן זה חשוב.