כללית מחוז חיפה וגליל מערבי החלה במתן טיפול ברג׳נרון לחולי קורונה, במצב רפואי מוגדר, כדי למנוע הידרדרות לתחלואה קשה

כללית החלה במתן טיפול בנוגדני רג׳נרון לחולי קורונה, במצב רפואי מוגדר, כדי למנוע הידרדרות לתחלואה קשה צוות היחידה להמשך טיפול הגיעו לבתיהם של החולים באזור חיפה וגליל מערבי כדי להעניק את הטיפול לחולי קורונה, טיפול בנוגדני רג׳נרון, הנמצאים בשלבים ראשונים של המחלה.

מטופלי כללית היו הראשונים לקבל את הטיפול בביתם בהתאם להנחיות משרד הבריאות אשר קיבל ואימץ את המלצות כללית לגבי ההתוויות והמצבים הרפואיים למתן הטיפול ברג׳נרון.

הטיפול ברג’נרון ניתן בעירוי בבית החולה באמצעות צוות של רופא ואחות שיגיעו לבית בניידת במיגון מלא עם הציוד הרפואי הנדרש למתן הטיפול.

לדברי ד"ר מוסא זובידאת, סגן המנהלת הרפואית במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית "זהו יום משמעותי נוסף במאבק בנגיף הקורונה. אנו בין הראשונים בעולם להעניק טיפול בנוגדנים בבתיהם של החולים, דבר המעיד על עוצמתה ויכולתה של כללית ומערכת הבריאות בישראל שמאמצת ומעניקה טיפולים חדשניים. מדובר במבצע רפואי ולוגיסטי מורכב ביותר הדורש הקפדה על בטיחות ואיכות הטיפול. אנו ערוכים לתת את הטיפול לחולים והמשך הטיפול בחולים יהיה בשיתוף ובסיוע צוותים רפואיים של חיל הרפואה".

החולה הראשונה שקיבלה את הטיפול בביתה היא חולה בת 81 מכאבול ולביתה הגיעה צוות רפואי ובהם רינת בסל, מנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, מספרת ״עבורה זהו יום היסטורי ומרגש. "במשך שנה וחצי הייתי שותפה בניהול חמ"ל הקורונה הארצי בכללית והייתי שותפה לכל השלבים של לימוד והיכרות עם המחלה והמהלך שלה בקרב מאומתים השוהים בביתם. אני שמחה וגאה להיות בין אנשי הצוות שהגיעו לבית החולה כדי להעניק לה טיפול שעשוי למנוע הידרדרותה למצב קשה. נכנסנו לבית המטופלת רופא, אחות וחובש מאמבולנס עם ציוד החייאה. לאחר שבדקנו ולקחנו את המדדים הרפואיים של החולה התחלנו במתן העירוי. החולה הייתה רגועה ונשארנו להשגחה עליה לשעה נוספת. זהו טיפול בקהילה, טיפול בבית מקצועי ומלא נשמה".