ראש עיריית גבעת שמואל וצוותו הבכיר הגיעו ליקנעם ללמוד על העשייה בעיר.

 רה"ע גבעת שמואל: "באנו ללמוד מן הטובים ביותר. אני רואה בסימון מנטור"

ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני וצוותו הבכיר שכלל בין היתר את מנכ"ל העירייה, מנהלת אגף החינוך, מנהלת אגף הרווחה, היועצת המשפטית, הגזבר, מהנדסת העיר, מנהל מחלקת שפ"ע, מנהלת המתנ"ס, הדובר ומנהלת הלשכה הגיעו לביקור וסיור ביקנעם במטרה ללמוד על הנעשה בעיר. 

ראש העיר המארח, סימון אלפסי בירך את האורחים ונתן סקירה על יקנעם. אלפסי סיפר שבהובלת העיר הוא שם דגש על בניית מערכת חינוך מצוינת הכוללת רצף חינוכי, תעסוקה אחרת, בנייה איכותית, הענקת איכות חיים גבוהה ועוד. רה"ע סיפר שיקנעם נחשבת לעיר חינוך מובילה עם 3 פרסי חינוך ארציים, והוסיף שבעיר נפתח לאחרונה מרכז מיינדסט, יש כיתת מחוננים, כיתת Pdd, ובתחילת שנה"ל ייפתח בית ספר לאמנויות אזורי, והדגיש שכאן לא מוותרים על אף תלמיד ועמלים לתת פתרונות לכולם. רה"ע סיפר גם על פארקי ההיי טק שביישוב ואמר שיקנעם היא מעצמת הייטק עם כ- 140 חברות מהמובילות בתחומן. רה"ע סקר גם את פעילות פארק "מבוא כרמל", והוסיף שיקנעם היא עיר תחבורה מובילה והפרויקטים הרבים שמובלים כאן לרבות הרחבת כביש 6 וכביש 70, רכבת העמק ועוד הפכו את העיר למרכזית ונגישה. לצד כל אלו אמר אלפסי שמושם דגש על היותה של יקנעם עיר ירוקה, ועל שמירה על שטחים ירוקים. סגן ראש העיר, אורי שמואל אמר שכייף לראות את ההתפתחות גם של יקנעם וגם של גבעת שמואל, ושיבח את החינוך והקהילתיות בשתי הערים. מנהלת אגף החינוך, ד"ר סימה ניסלבאום, מהנדס העירייה, מייק סקה ומנהל המתנ"ס, ליאור בכר הסבירו על פעילות המחלקות שלהם ועל העשייה הרבה תוך מתן דגש על: 91% זכאות לבגרות, 0% נשירה, 79% זכאות לבגרות בקרב יוצאי אתיופיה, קידום פרויקטים בהם שיתופי פעולה של חינוך ותעשייה, חינוך והעשרה, פעילות פנאי מגוונות, פיתוח העיר בצורה  איכותית, פעילות הוועדה לתכנון ובנייה ועוד.

בתום הפגישה נערך סיור בעיר שכלל בין היתר את שכונת הגגות הירוקים, שכונת שער הגיא, פארק מבוא כרמל, פארקי ההיי – טק ועוד. האורחים הגיעו לביקור בתל יקנעם ובמרכז המבקרים בו ושמעו גם על ההיסטוריה המפוארת  של העיר.

ראש העיר האורח, יוסי ברודני אמר שהוא וצוותו שמחים ונרגשים להיות כאן, והוסיף שבאנו ללמוד מן הטובים ביותר. ברודני פרגן לקולגה שלו סימון אלפסי ואמר שהוא רואה בו מנטור ונהנה מחכמת החיים שלו. ברודני אמר שיש הרבה דמיון בין יקנעם לגבעת שמואל בחינוך, גיוס לצה"ל, עיר קהילתית ועוד. ברודני סיפר שגבעת שמואל היא עיר אוניברסיטאית, וכמו יקנעם גם להם יש מערכת חינוך חזקה, והדגיש שאצלם אחוז הזכאות לבגרות עומד 98%, 0% נשירה, השקעה רבה בתנועות הנוער, קידום שיתופי פעולה עם אוניברסיטת בא אילן ועוד. בתום הביקור אמר ברודני שמדהים לראות מה נעשה כאן ואיך יקנעם נראית, והוסיף שגאווה להתחבר לחזון של סימון,  אשרינו שאלו ראשי ערים בישראל והלוואי וירבו כמותו. אלפסי פרגן לברודני על שהוא מוביל את עירו בהצלחה רבה, והוסיף שתחת הנהגתו העיר עברה מהפך, זו עיר עם מערכת חינוך מן המצוינות בארץ, עיר שמושכת אליה אוכלוסייה איכותית, ועיר מעולה שהוא הפך אותה למרכז של תל אביב. צוותו הבכיר של ברודני אמרו שהתרשמו מאוד מן הביקור וייקחו מכאן דברים שלמדו כאן כמו קידום שיתופי פעולה בין התעשייה לתלמידים במערכת החינוך, גנים קהילתיים ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שמחנו מאוד לארח את ראש עיריית גבעת שמואל, חברי יוסי ברודני, ואת צוותו הבכיר ולהראות להם מן הנעשה בעיר. יקנעם היא עיר מובילה בתחומים רבים, ואנו שמחים ללמד, וללמוד מאחרים. כמו יקנעם גם גבעת שמואל היא עיר אטרקטיבית שמובילה בתחומים רבים, ולכבוד הוא לנו לעבוד בשיתופי פעולה איתם לרווחת תושבי שתי הערים".