מועצת רמת ישי לקידום רווחת שורדי השואה: קיימה הרצאה למיצוי זכויות ניצולי השואה

עשרות אזרחים ותיקים שמעו את הרצאתה של עו"ד הילה שפיגל, המתמחה בזכויות ניצולי שואה. זוהי פעילות נוספת בתחום בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה. ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר: "המועצה תמשיך ללוות, לתמוך ולהעצים את האוכלוסייה הוותיקה בישוב ובכלל זה שורדי השואה שיקרים לנו במיוחד. יישר כוח למחלקה לשירותים חברתיים בהובלת שרה גייצהאלס יחד עם צוות העו"סיות המסורות על פעילות יומיומית, מקצועית ומגוונת בנושא"

מועצת רמת ישי ממשיכה ללוות ולתמוך בשורדי השואה המתגוררים בישוב. ביוזמת המחלקה לשירותים לחברתיים של המועצה התקיימה ביום שני השבוע במועדון ארז הרצאה בנושא זכויות ניצולי השואה וכן בעדכונים ובשינויים שחלו בשנים האחרונות בנושא. את ההרצאה העבירה עורכת הדין הילה שפיגל המתמחה בזכויות ניצולי שואה מעמותת אביב לניצולי השואה, בנוכחות עשרות אזרחים ותיקים ובני משפחותיהם. בסיום ההרצאה, סייעו נציגי העמותה למעוניינים במילוי דף איסוף מידע. על פי נתוני המחלקה לשירותים חברתיים מתגוררים ברמת ישי כ-60 שורדי שואה.

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס ציינה כי זוהי פעילות נוספת של המחלקה לקידום ורווחת ניצולי השואה ברמת ישי. כמה מהפעילויות הבולטות של המחלקה: קבוצת תמיכה מתמשכת בהנחייתה של סמדר הרוש, עו"ס מומחית בעבודה עם ניצולי שואה, תכנית "ידידים במדים"- קציני צבא שמתנדבים אצל ניצולי שואה ותומכים בהם רגשית, פעילות בבתי אזרחים וותיקים ניצולי שואה במסגרת התנדבויות של הביטוח הלאומי והמחלקה לשירותים חברתיים, מתנדבת במחלקה אשר עומדת בקשר טלפוני קבוע עם ניצולי שואה במהלך כל השנה. כמו כן משתתפים בני נוער ותלמידים מהישוב בפעילויות התנדבותיות למען הקשישים בישוב בכלל ובפרט שורדי השואה בין היתר במסגרת פרויקט "הטייסת".

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר: המועצה תמשיך ללוות, לתמוך ולהעצים את האוכלוסיה הותיקה בישוב ובכלל זה שורדי השואה שיקרים לנו במיוחד. יישר כוח למחלקה לשירותים חברתיים בהובלת שרה גייצהאלס יחד עם צוות העו"סיות המסורות על פעילות מסורה, מקצועית ומגוונת בנושא".