גלידה לא תכריע את גבולות הסיב האופטי!

 

נקיטת הצעד של יוניליוור העולמית להחרמת מכירת הגלידה – בנד אנד גריס ביהודה ושומרון היא צעד פוליטי של חברה עיסקית בקנה מידה עולמי שלא מסוגלת לעמוד ב"פרוטקשן" שכפו עליה אנשי ה – BDS ושולחיהם. בושה וכלימה לארגון עיסקי בעל שם שעושה סוג של חרמות כאלו. אבל לא אלמן ישראל כי עם החרם הזה כעת עולה הצורך הלאומי בחרם נגדי על הגלידה המדוברת ויותר מכך על רשת יוניליוור. מעבר לגינויים הפוליטיים מכל הקשת הפוליטית בישראל כך גם ברחבי העולם מצאו לנכון לגנות על ההלך לרבות נשיא ארה"ב שאמר כי הוא מתנגד לחרם שכזה. מדובר בחברה עיסקית בבעלות פרטית שבכיריה קיבלו החלטה פוליטית שכזו. ראשית ההחלטה מקוממת וכעת הממשלה צריכה לקבל החלטות לאומיות כיצד לנהוג כלפי חברות בינלאומיות שכאלה וכך גם ברמה האישית כל אחד מאיתנו יכול להחליט על חרם מוצרים שיפגע בהכנסותיה של החברה. שנית לשמחת כולנו אנו כבר לא בימים שכולנו לקוחות של חברת "פלדמן" וכיום ההיצע הוא רחב, טעים ומרענן. תנועת ה – BDS היא בעלת אג'נדה פוליטית מובהקת ומאחריה עומדים גופים וארגונים מפוקפקים שכל תכילתם היא פגיעה בישראל בכל זירה אפשרית וכאן הדוגמה שמוכיחה כמה "נמוך" היא הולכת. אז בואו נשים את האמת שבהחלטה גלידה עם כל טעמה המיוחד לא תיצור מהלך של פינויי התנחלויות הוא האצה של הנעת תהליך השלום שוב, לכל היותר תגרום לילד קטן לצאת בוכה שהמרכול לאחר שאימו החליטה לא לרכוש את המוצר הזה. אוליי המהלך מבטא את מצבה העגום של התנועה הכושלת הזו.

השבוע ערך ראש ממשלת ישראל – נפתלי בנט ביקור בעיר מעלות תרשיחא, בא אני משמש כמנכ"ל העיריה, הביקור היה חשוב ובעל ערך מרכזי לראש הממשלה ולעיריית מעלות תרשיחא ותושביה. בביקור ראש הממשלה ערכנו טקס בו ראש הממשלה חיבר סיב אופטי בישוב ולמעשה בדבריו התייחס לסדר עדיפות לאומי שהוא מתכוון להוביל. ראשית הפריפריה תהפוך למרכז שתהנה מסדר עדיפות לאומי משמעותי בפרוייקטים שיביאו אותה למרכז והשני אנחנו מביאים את שיא הקידמה הטכנולוגי לעיירות הפריפריה ויוצרים הזדמנות שווה לילדים, למערכת החינוך, לעסקים הקטנים, למפעלים, ליזמים ולסטרטאפיסטים. בנט היה נרגש מהמעשה הציוני העדכני ואמר בדבריו "זהו צעד קטן לסיבים, אך צעד ענק לפריפריה שמעתה תיהיה מחוברת למרכז הארץ ולמרכז העולם". הפריפריה בישראל היא במידה רבה טרגדיה של עשרות שנים ולמעשה מהקמת המדינה לא זכתה לסדר עדיפות אמיתי לאומי, הבטחות ישנן למכביר, אך ביצועים פחות. אני אף טוען כי במידה מסויימת מקבלי ההחלטות שמרו על הפריפריה, משיקולים פוליטיים צרים, כערים של רווחה ומסכנות. המודל הלאומי לפריפריה צריך להיות על ידי הבאת נכסים לאומיים משמעותיים שיעשו שינויי דרמטי בישובי הספר כמו "אינטל של קרית גת". קרית גת עד כניסת אינטל לעיר היתה עיירה שכוחה, קולטת עליה עם רמת תעסוקה נמוכה ורמת חיים גרועה. מחירי הנדל"ן שם היו מצחיקים וההון האנושי היה מבוסס על אזרחים ברצפת הייצור. הקמת אינטל שם חוללה מהפכה עירונית ואיזורית בכל היבט מוניציפלי שנבחן החל ממערכות חינוך, פיתוח תשתיות, הון אנושי – מהנדסים, אנשי ההיטק, מורים וכו, מחירי הנדל"ן עלו בחדות ובעלי עסקים קטנים כגדולים נהנים משינוי דרמטי. באר שבע הוגדרה כעיר הסייבר הלאומית והחלטה זו יחד עם חזון ראש העיר הביאה למהפכה במרחב באר שבע. גם כעת על הפרק בפני הממשלה עומדת החלטה משמעותית שיכולה לשנות באופן דרמטי את הגליל וזה הקמת אוניברסיטה בגליל. בהקשר זה הצגנו לראש הממשלה כי הישוב היחידי בגליל עם תב"ע מאושרת ועדה ארצית לאוניברסיטה היא העיר מעלות תרשיחא. והחלטה של הקמת אוניברסיטה במעלות תרשיחא היא בבחינת "האינטל של קרית גת", זהו מנוע צמיחה מהפכני בכל תחומי העיסוק והעניין בעיר, בגליל המערבי ובגליל בכלל ובשורה זו תביא עימה צמיחה כלכלית מואצת שתשנה פני המרחב לדורות רבים.

ידידיי ורעיי בהקמת המדינה ובמאבק החלוצים "קו המחרשה" קבע את קו גבולות המדינה וכיום האימרה בהתאם להתפתחות הטכנולוגית צריכה להשתנות – "קו הסיב האופטי יקבע את גבולות האנושות". עמדנו כמדינה מול כל ניסיון לחרם ובידוד וידענו ימים קשים וכאן המקום לומר שהגלידה לא תכריע את העם בציון.