מה קורה בשכונת שער הגיא ?

מכת ברחשים ברחבי הבתים, יתושים ומקקים וסירחון מהפחים המוטמנים.
זוהי השכונה האקולוגית שלה ייחלו בעירייה ?

מצוקת תושבי שכונת שער הגיא, נוכח הברחשים, היתושים והצחנה והריחות הלא נעימים שעולים מהפחים המוטמנים, גוברת מיום ליום.
תושבים בשכונה פנו לעירייה נוכח תנאי התברואה הירודים בשכונה, והתלוננו על הריחות הרעים העולים מהפחים. כתוצאה מהזבל שנערם בפחים עולים ריחות רעים המביאים גם עכברים ושאר מכרסמים לא רצויים. אלא שעד כה לא נמצא פתרון המניח את הדעת.
חבר מועצת העיר יקנעם, ירון חן נדרש לסוגייה בעקבות תלונות רבות שהגיעו אליו ואף פנה לראש העיר על מנת לפתור את הבעיה. לדברי חן ניתן לפתור את הבעיה בקלות. "הפתרון הוא הדברה וריסוס בשכונה לצד טיפול בפחים באמצעות שקיות קשיחות הנאטמות סביב הפחים וכך מונעות מהריחות והזבל להתפזר החוצה ולפגוע באיכות התושבים" ציין חבר המועצה.
תושב השכונה ירון זאבי מתח ביקורת על העירייה וטען בפני חן כי פנה פעמים רבות בנושא זה אך עד כה לא קיבל אף מענה מהעירייה. חן הוסיף עוד כי בדק ברשויות נוספות כמו כרמיאל, מעלות ונהריה בהם יש גם פחים מוטמנים ולדבריו זה עובד נהדר.
בינתיים מי שממשיך לסבול אלו התושבים. במקרה אחד פלשו ברחשים על מספר בתים בגינות שלהם ואילצו את הדיירים להסתגר בבתיהם. במקרה נוסף תושבת השכונה, אישהמבוגרת, נאלצה להתפנות מביתה כי לא יכולה עוד לסבול את המצב הקיים.
בתוך כך, יצוין כי בישיבת מועצת העיר האחרונה, הגיש חן שאילתא בנושא הדברה כנגד יתושים וברחשים. בישיבה הסביר חן כי "עם הגעת הקיץ, החלה גם עונת היתושים והדגירה שלהם.  היתושים מהווים מפגע ומטרד לתושבים. אני מקבל פניות של תושבים מכל רחבי העיר המתלוננים על בעיית היתושים. בעיקר דברים אמורים בשכונת שער הגיא. שם היתושים מהווים מטרד ומפגע קשה מאוד עבור התושבים" חבר המועצה חן קרא לעירייה לפעול באופן  מיידי למען התושבים ובתיאום עם המשרד להגנת הסביבה להדברה אקולוגית ככל הניתן. אלא שנכון לכתיבת שורות אלו, עדיין לא נעשה דבר.

חבר מועצת העיר ירון חן: "התושבים פנו אליי ונכנסתי לעניין כי זה בלתי נסבל מטריד ומסריח נורא. נשמע למשהו הגיוני שאנשים יתפנו מבתיהם בגלל ברחשים ??
צריך להבין זו לא בעיה של ניקיון אלא של איכות הסביבה. אני קורא לראש העיר לפתור את הבעיה הזו. זה מביא עכברים ופוגע באיכות החיים של תושבי שער הגיא".