עמק יזרעאל:כ-1,800 ילדים החלו השבוע את תכנית "בית הספר של החופש הגדול" 

בית הספר של החופש הגדול יצא לדרך בפעם השישית, השנה הפעילות התקיימה בכל בתי הספר היסודיים ברחבי העמק 

כ-1,800 ילדים בכיתות א' – ו' נרשמו והחלו את תכנית "בית הספר של החופש הגדול" – תכנית הקיץ שמפעילה המועצה האזורית בשיתוף משרד החינוך בכל בתי הספר היסודיים בעמק.  

השנה טווח הגילאים הורחב והתוכנית נותנת מענה לילדים עד כיתה ו', לאחר שנת הקורונה.

כמו בשנים קודמות, התכנית פועלת בבתי הספר היסודיים ברחבי העמק במטרה לתת מענה חינוכי איכותי לתלמידי כיתות א'-ו' בתקופת הקיץ, לחזק את הקשר בין הקהילה, בתי הספר והמועצה ולאפשר להורים מסגרת נוחה ואיכותית עבור ילדיהם, במשך שלושה שבועות בחודש יולי.

התכנית מופעלת ב-13 מוקדים על ידי צוותים חינוכיים חלקם מצוותי בתי הספר ואחרים. מועסקים במסגרות אלה גם מדריכים צעירים שסיימו שנת הדרכה בתנועות הנוער. התלמידים יחוו במהלך השבועות הקרובים פעילויות ותכנים ערכיים ואיכותיים ויתנסו במגוון פעילויות רחב בתחומים שונים, כגון: דרמה, אמנות, מדעים, ספורט ותנועה, תקשורת, קריאה ויצירה.

 

יפתח גיא מנהל אגף החינוך במועצה האזורית, אמר השבוע: "אנו שמחים לפתוח את התכנית זו הפעם השישית. לאור ההצלחה והניסיון של שנים עברו ובמיוחד לאור שנת הקורונה, ברור לנו כי מדובר בפתרון נפלא להורים ולילדים לימות החופש – הילדים סופגים תכנים חינוכיים וערכיים איכותיים בבתי הספר, במחיר השווה לכל נפש". 

אייל בצר ראש המועצה, סיכם: "שמחנו לראות השנה היענות הולכת וגוברת להשתתפות בבתי הספר של החופש הגדול, עם שיא של נרשמים! אנחנו פוגשים ילדים מאושרים, המגיעים מדי יום למוקדים השונים בבתי הספר. צפויה לילדים הנאה רבה בשלוש השבועות הקרובים עם שלל פעילויות צבעוניות ומגוונות".