מועצת העיר אישרה העלאת צו הארנונה

חבר מועצת העיר ירון חן שהתנגד למהלך:
"עצוב ומביש. חברי הקואליציה מנותקים מתושבי העיר"
מאז שנת 2018 נרשמה עלייה כוללת של יותר מ-8% בארנונה !!!


חבר מועצת העיר ירון חן שהתנגד: "עצוב ומביש. חברי הקואליציה מנותקים מתושבי העיר, העדיפו להמריא עם 'הטייס האוטומטי' של משרד הפנים ולתת לתושבים להתרסק מול הוצאות תופחות והכנסות מתכווצות".

מועצת העיר יקנעם אישרה השבוע, בישיבת מועצה מיוחדת, את צו המיסים לשנת 2022. הארנונה תתייקר בשיעור של 1.92% וזאת על פי דרישת משרד הפנים, במסגרת נוהל הטייס האוטומטי.
ברוב של 6 תומכים מול 3 מתנגדים אישרה מליאת המועצה את העלאת צו הארנונה.
חבר מועצת העיר ויו"ר ועדת הביקורת ירון חן (סיעת הדרך) שהתנגד לעליית הארנונה טען בדיון כי
אמנם זו דרישת משרד הפנים ומעוגנת בחוק ההסדרים, אבל עדיין בידי מועצת העיר היכולת להפעיל שיקול דעת ולקבל גם החלטה אמיצה להתנגד לעליית הארנונה.
"אל תספרו סיפורים שזה לא אפשרי" קרא חן בלהט לעבר חברי הקואליציה. "עובדה היא שיש רשויות כמו אשקלון, פתח תקווה, רמת גן ועוד אחרות שהחליטו לא להעלות את צו הארנונה, אם רק רוצים!
יתרה מכך, כשבאמת רוצים אפשר לדאוג לתושבים, אפשר להקל עליהם ולמצוא מקורות תקציביים אחרים לחסוך מהם למען הפחתת הארנונה לתושבים ולעסקים" ציין יו"ר ועדת הביקורת.
יצוין כי מאז שנת 2018, במשך חמש השנים האחרונות, עלתה הארנונה בכ-8% בחישוב המצטבר.
(בשנת 2018 שיעור של 2.18%, שנת 2019 שיעור של 0.32%, שנת 2020 שיעור של 2.58%, שנת 2021 שיעור של 1.1% ושנת 2022 שיעור של 1.92%)

ברשומה שהעלה ברשת החברתית לאחר הישיבה, וגררה תגובות רבות ונזעמות, כתב חן: "המשבר הכלכלי לא הולך להסתיים בקרוב ומצד שני נראה שהקורונה כנראה חוזרת. חלק מהעסקים בעיר ספגו מהלומה קשה שעדיין לא התאוששו ממנה, והנה כבר תינחת עליהם גזירה נוספת. אבל אתם חושבים שזה מעניין מישהו בעירייה ?
הצחקתם אותי..
גם בשנה שעברה נלחמתי נגד הטייס האוטומטי של משרד הפנים והתרעתי על המצב וזה לא היה קל. אבל תדעו שזה אפשרי ! אלא שחברי המועצה בחרו להשתפן ולעלות את הארנונה. הציבור יזכור וישפוט ביום הבוחר".

בישיבה נוספת מן המניין העלה חן הצעה לסדר ובה בקשה לדאוג לריסוס והדברה מידי חודש בשכונות בעיר, בדגש על שכונת שער הגיא נוכח העלייה בכמות היתושים ופניות התושבים בנושא.
בנוסף הגיש שאילתא בנושא כבר הגימלאים שבנייתו מתמהמהת שנים רבות.
חבר מועצת העיר ירון חן אמר בסיום הישיבה: "עצוב ומביש ההצבעה על הארנונה. לצערי הקואליציה העירונית בראשות סימון אלפסי החליטה להעלות שוב את הארנונה. הגענו כבר לעלייה של 8% ב-5 שנים האחרונות. לאן הם עוד רוצים להגיע? "
"חברי הקואליציה מנותקים מהמצב ומהתושבים, הם העדיפו להמריא עם 'הטייס האוטומטי' של משרד הפנים בעודם התושבים מתרסקים במציאות הכלכלית של הוצאות תופחות והכנסות מתכווצות. אנחנו נמשיך להיאבק באטימות הזו.  

אני כאן בשביל תושבי העיר, אמשיך להיאבק למענם ולייצג אותם נאמנה בכל עניין ובכל מקום שאדרש".