חוזרים הביתה!

הנהלת מועדון הכדורסל של הפועל מרנין טבעון קיבלה בחודשים האחרונים החלטה אסטרטגית משמעותית, להשקיע בקבוצת הבוגרים של המועדון.

 הוחלט על שני יעדים עיקריים, חיבור הקבוצה לקהילה וסגל שחקנים המבוסס על שחקנים תושבי הישוב ובוגרי מחלקת הנוער. על מנת לייצר את תחושת השייכות, מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער, רוני קאן מונה בנוסף למנהל המקצועי של קבוצת הבוגרים, על מנת ליצור חיבור טבעי ונכון בין קבוצת הבוגרים למחלקת הנוער.
קברניטי הקבוצה מיהרו כבר בתקופת ההכנה המוקדמת לסכם עם ארבעה שחקנים צעירים מקומיים שסיימו השנה את גיל הנוער וצפויים לשלב את שירותם הצבאי עם משחק פעיל. מדובר בפלג רוט, עמיר בומזון, דודי הררי ואיתמר יחידי-בירק שחוזר אחרי שנתיים בהן שיחק בעמק יזרעאל. בנוסף אליהם סיכם בקבוצה יובל אריאלי שחוזר למועדון לאחר ארבע שנים, יובל משתחרר בימים אלא מצה"ל שם שירת כלוחם ובקבוצה מאמינים שעד תחילת העונה יסיר חלודה ויראה את הכשרון הרב שטמון בו. טל ויונטה ויניב חביב המקומיים ימשיכו לעונה נוספת בקבוצה. חביב שיתחיל את העונה השלישית שלו בקבוצה מצא בטבעון בית חם וכמי שהגיע לאזור על מנת לשחק בקבוצה, החליט לעבור ולהתגורר בישוב ולהיות חלק מהקהילה המקומית. חביב מתנשא לגובה של 2:02 מ' ומשחק בעמדות הפנים אך גם ידוע כמי שיכול לשחק עם הפנים לסל. טל ויונטה בן ה-22 שיחק בעונות הקודמות בליגה הארצית, ירד בעונה האחרונה לליגה א' וסיפק עונה מצוינת, הנהלת המועדון שמה לה למטרה שויונטה ימשיך בקבוצה למרות שידעה שזאת תהיה משימה לא פשוטה לאור כך שקבוצות מהליגה הארצית הביעו עניין בשחקן. ויונטה בנוסף להיותו שחקן בקבוצה הבוגרת, מאמן במחלקה הצעירה ונחשב לדמות מוערכת במועדון. בהנהלת המועדון לא נחים על זרי הדפנה וממשיכים במאמצים למצוא את השחקנים הנכונים להשלמת הפאזל.
מהנהלת הקבוצה נמסר: "אנו עושים מאמץ גדול להמשיך ולחבר את מועדון הכדורסל לקהילה, לאחר העונה הנפלאה של קבוצת הנשים שלנו המורכבת באופן גורף משחקניות מקומיות, החלטנו שגם בסיס קבוצת הבוגרים חייב להתבסס ככל הניתן על מקומיים ובוגרי מחלקת הנוער. אנו רואים בקבוצות הייצוגיות של המועדון, נשים וגברים את חוד החנית של המחלקה הצעירה וככזה, אנו רוצים לייצר קבוצות שניתן להזדהות איתן, שהצעירות והצעירים שלנו יוכלו לחלום לשחק בעתיד בקבוצות הללו ובמקביל אנו נדאג שלא להחסיר לשחקנים/יות הצעירים/ות את כל הכלים על מנת להמשיך ולהתפתח. וכתפיסה, חשוב לנו לקרוא לכל השחקנים והשחקניות מטבעון שמשחקים מחוץ לטבעון, חזרו הביתה!"  בנוסף, נודע לנו שבמועדון ישמחו לעזרה מהקהילה בגיוס משאבים כספיים ואנושיים.

עד פתיחת עונת המשחקים, נקיים ראיונות עם שחקני ושחקניות המועדון על מנת להכיר אותם מקרוב, בחרנו להתחיל עם טל ויונטה, טל מתנשא לגובה 180 ס"מ ומשחק בעמדות הגארד. טל מסיים את שנת הלימודים השניה שלו בלימודי חינוך גופני במכון וינגייט ובנוסף מאמן במחלקת הנוער של המועדון המקומי.

טל, שתף את הקוראים היכן שיחקת בשנים האחרונות, מאז סיום תקופת הנוער?

כשסיימתי נוער שיחקתי שנתיים בקבוצה הבוגרת של מגדל העמק/עמק יזרעאל, בליגה הלאומית ובליגה הארצית, שנה לאחר מכן הייתי חלק מהקבוצה הארצית של עכו גם בליגה הארצית, עונה שהייתה קצת מטורפת בגלל הקורונה אבל שנגמרה בסוף בעליית ליגה לליגה הלאומית.

 

איך היתה התחושה לחזור לשחק בטבעון אחרי כל השנים?

זאת הייתה תחושה מעולה, גדלתי פה וגרתי פה כל החיים שלי, לכן אני מאוד אוהב את המקום ומחובר אליו ולאנשים פה, אם זה במועדון ואם זה בקהילה עצמה.

 

מה הצפיות שלך לעונה הקרובה? 

קודם כל אני תמיד שואף הכי גבוה שאני יכול.

מהבחינה הקבוצתית כמובן שהמטרה הראשונה היא לעלות לליגה הארצית, אבל מטרה חשובה לא פחות היא להנות מהמשחק ומהדרך עם חברי לקבוצה שזו הסיבה שבגללה אני משחק כדורסל בסופו של דבר.

ברמה האישית אני רוצה להמשיך ללמוד ולהשתפר בתור שחקן ולהתקדם לליגות ולרמות הגבוהות יותר.

 

למרות גילך הצעיר, אתה צפוי להיות "מנטור" של שחקנים שעלו השנה לראשונה מקבוצת הנוער לקבוצת הבוגרים, מה המסר שיש לך להעביר לקראת העונה הראשונה שלהם בבוגרים?

המעבר מהנוער לבוגרים הוא מעבר לא פשוט בכלל, אבל מההיכרות הקצרה שלי עם החבר'ה התרשמתי מהם לטובה ואני חושב שאם הם יהיו סבלניים, יעבדו קשה ויהיו פתוחים ללמידה הם יוכלו לעשות דברים יפים מאוד בהמשך הדרך.

 

איך אתה רואה את עבודתך כמאמן במחלקת הנוער של המועדון?

אני מאוד נרגש להתחיל את עבודתי במועדון, אני מאמן כבר מכיתה י"א ותמיד אהבתי לעבוד עם ילדים, ללמד אותם ולשתף אותם בידע שצברתי ושאני עוד צובר כיום.

 

מה דעתך על הפרויקט שמקימים השנה במועדון, ניסיון לבסס קבוצה עם שחקני בית רבים ולייצר קבוצה שמזוהה עם הקהילה ותביא קהל רב למשחקי הקבוצה?

אני מאוד מאמין ותומך בפרויקט הזה ובדרך שהמועדון הולך בה בכללי, אלה דברים מאוד חשובים שבסופו של דבר גורמים לחיבור מיוחד בין הקבוצה לקהילה, לתחושת שייכות ולרצון להצלחה.

 

שחקני מחלקת הנוער מביטים לעבר שחקני הקבוצה הבוגרת ואליך בפרט, מה יש לך לומר להם כמי שעבר את הדרך שהם עוברים כשחקנים צעירים במחלקת נוער?

אני יכול לומר שזו זכות גדולה להיות שחקן כדורסל במועדון כמו מרנין טבעון. גם אם הם ירצו להיות שחקנים מקצועיים בהמשך הדרך וגם אם לא, הכדורסל והמועדון מספק להם ערכים כמו מוסר עבודה, חברות ושיתוף פעולה, צניעות, שאיפה למקצוענות ועוד. אלו דברים שיעזרו להם בהמשך הדרך להיות שחקנים יותר טובים ואנשים יותר טובים וזה הכי חשוב לפי דעתי.