לא ממהרים להביא ילדים לעולם | הרב ד"ר מיכאל לייטמן 

בשנת 2016 ביטלו הסינים את מדיניות הילד האחד והתירו להביא שניים, אבל שיעור הילודה במדינה המאוכלסת בעולם המשיך לצנוח. החשש ממשבר בשל הזדקנות האוכלוסייה הביא את הסינים לצאת מגדרם בהחלטה דרמטית יותר: מעתה סין תאפשר לאזרחיה להביא שלושה ילדים לעולם! אלא שהאזרחים לא קיפצו כארנבים לעשות ילדים.

אין קשר בין המדיניות של סין לאחוזי הילודה. האנושות היא חלק בלתי נפרד מהטבע, ובהתאם לנוחות של תנאי המחיה היא מחליטה באופן אינסטינקטיבי אם להתרבות או לא. ההחלטה קורית בנו באופן בלתי מודע, כמו אצל שאר בעלי החיים, ולא בהתאם לחוקים מוכתבים ולעקרונות מדיניים מלאכותיים.

לכן ככל שהמפלגה הקומוניסטית תנסה לעודד בכוח ילודה, זה לא יעזור לה. התועלת היחידה שתצמח מכך היא שהעולם ילמד מהדוגמה של סין שאין תועלת במהלך כזה. העולם יבין בבירור שיש כאן חוק שהוא מעל כל מפלגה: חוק הטבע. מכיוון שהזמן עושה את שלו ואנחנו מתפתחים במסגרת הטבע, אז אנחנו נעשים עבים יותר, אנוכיים יותר, לא מרגישים שצריכים הרבה ילדים. הטבע פועל בנו חזק יותר מכל חוקי החברה האנושיים שהמצאנו. לכן עלינו לתת מרחב נכון לכל אדם ואדם לבחור כרצונו, מה שליבו אומר לו. 

כל הפחד והרעש הגדול שכלי התקשורת, בחסות הטייקונים והפוליטיקאים, רוצים לזרוע בנו לגבי ירידת כמות האוכלוסייה, זה בגלל שטוב להם שיהיו יותר פועלים ויצרנים, יותר קונים וצרכנים. אבל גם בעוד ידיים עובדות אין טעם. תראו מה עשינו לכדור הארץ, כולו מזוהם ומטונף.

מוטב לממשלות לעזוב את העיסוק המיותר בכמות האוכלוסייה, ובמקומו להתמקד באיכות האוכלוסייה. לחנך את האזרחים לאהוב, לחיות בחיבור, בחיבוק הדדי. לעודד לערוך חשבון נפש נכון שיקדם אותנו לתכלית שבה כולנו חיים כאיש אחד בלב אחד, מתקשרים לפי חוקי הטבע הרוחניים.

בשונה מהדומם, הצומח והחי שבטבע, נפש האדם היא מעבר לגוף החי, ועלינו להביא אותה לשיא התפתחותה. ההבדל בין האדם לחי אינו בכמות הידע שצובר האדם, אלא באיכות הקשרים בינו לזולת. קשרים שעולים מרמתם האנוכית לרמת קשרים הדדיים הנשענים על הכלל "ואהבת לרעך כמוך" – בונים באדם תכונה הדומה לכוח העליון שבטבע.

 

  • הרב ד"ר מיכאל לייטמן מלמד קבלה בערוץ 96  (HOT) ובאתר "קבלה לעם kab.co.il – "
  • למפגש מבוא בחכמת הקבלה צרו קשר: 1-700-509-209 או במייל info@kab.co.il.
  • קבלו תוכן איכותי: הוסיפו את המספר 051-5108032 לאנשי הקשר, שלחו את שמכם בווטסאפ (לא סמס), וקבלו תכנים מרתקים ישירות לנייד.