"שומר החומות" נוסח רמת ישי

כינוס וועדת מל"ח, ריענון ציוד החירום, ניקיון ופתיחת מקלטים, הודעות שוטפות לתושבים וגיוס בני נוער, הן חלק מהפעילויות אותן ביצעה מועצת רמת ישי במהלך השבועות האחרונות על רקע המתיחות הביטחונית וירי הטילים מצפון. ראש המועצה ויו"ר וועדת מל"ח יישובית, עפר בן אליעזר: "נמשיך לשדרג, לרענן, ולתגבר את מערך החירום של רמת ישי כדי שנהיה מוכנים לכל צרה שלא תהיה. תודה ליחיאל סבג, מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח ולראשי המכלולים ששומרים על כשירות וכוננות ברמה גבוהה-כל אחד בתחומו"

המתיחות הביטחונית בישראל בשבועיים האחרונים (עד הפסקת האש) לצד ירי טילים בשבוע שעבר לעבר צפון הארץ, הכניסה לכוננות את מערך החירום של רמת ישי. ראש המועצה עופר בן אליעזר ויו"ר וועדת מל"ח כינס פעמיים את וועדת מל"ח (משק לשעת חירום) לדיון יחד עם ראשי המכלולים והמועצה נכנסה ל"מוד חירום".

עם תחילת מבצע "שומר חומות", ראש המועצה עפר בן אליעזר יחד עם המנכ"ל איציק זכאי ומנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג עברו במקלטים, בדקו את שמישותם והם מוכנים לשימוש הציבור בעת הצורך. במקביל החל השבוע מבצע ניקיון וארגון המקלטים אליו נרתמה יחידת הנוער בשיתוף עם מחלקת הבטחון של המועצה. בעקבות ירי הרקטות מדרום לבנון לשטח ישראל חודדו נהלי החירום, נערכה ישיבת ועדת מל"ח והרשות נערכה לכל תרחיש.

לאורך כל התקופה עמד ראש המועצה בקשר כל  גורמי הבטחון הרלוונטיים לרבות משטרת ישראל ופיקוד העורף. במקביל הועברו דיווחים שוטפים לתושבים על פעולות וועדת מל"ח ובכלל זה הפצה של מפת המקלטים והן בקבוצות הוואטספ והן באתר האינטרנט של המועצה.

המועצה אירחה בישוב מספר משפחות מדרום הארץ והעניקה להם מעטפת יישובית. מחלקת החינוך קלטה שישה מהילדים המתארחים בישוב והם הצטרפו ללימודים במערכת החינוך בבית הספר היסודי ארזים ובגני הילדים. המשפחות המתארחות נהנו מכניסה חופשית לבריכה השחייה.

ראש המועצה עפר בן אליעזר השתתף בקמפיין בהובלת מרכז השלטון המקומי יחד עם ראשי רשויות מרחבי הארץ, יהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים, השולח מסר מרגיע ומאחד – "אין לי ארץ אחרת -שומרים על הבית בוחרים לחיות ביחד", להרגעת הרוחות. ראש המועצה בקשר עם ראשי הרשויות השכנות ערביות ויהודיות כאחד והציע את עזרת המועצה.

עפר בן אליעזר: "נמשיך לשדרג, לרענן, ולתגבר את מערך החירום של רמת ישי כדי שנהיה מוכנים לכל צרה שלא תהיה. תודה ליחיאל סבג, מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח ראשי ולראשי המכלולים ששומרים על כשירות וכוננות גבוהים-כל אחד בתחומו".

המועצה שולחת חיבוק גדול למשפחות שאיבדו את יקיריהן ושולחת רפואה שלמה לפצועים.