מחזור נוסף של תוכנית "תעסוקה לרווחה" יפתח ביקנעם

במהלך חודש יוני עתיד להיפתח מחזור נוסף של תוכנית "תעסוקה לרווחה" שמוביל משרד העבודה הרווחה והאגף לשירותים חברתיים וקהילה בעיריית צפת, בפיתוח משותף עם עמותת 'בעצמי', ובשותפות עם הקרן המשפחתית על שם תד אריסון. 

התוכנית, מיועדת לתושבי העיר בגילאי ( 22-55) ובמסגרתה רוכשים כלים שיעזרו להם לבטא את הכישורים האישיים ולקדם את הכיוון התעסוקתי הנכון והמתאים עבור כל אחד. התוכנית מהווה פריצת דרך בהתמודדות עם סוגיות תעסוקה, מסייעת למתמודדות עם קושי תעסוקתי, ומותאמת לאנשים השואפים לשינוי ושילוב מחדש בשוק העבודה.

התוכנית כוללת 12 מפגשים, במהלכן המשתתפים מקבלים ליווי אישי, מקצועי, ותהליכי על ידי עובדת סוציאלית תעסוקתית ללא עלות. בנוסף, במצבים מסוימים יישקל מתן סבסוד להכשרה מקצועית בהתאם לצורך.

בעצמי הנו ארגון חברתי, הפועל לצמצום העוני והפערים החברתיים בישראל, על ידי קידום בתעסוקה של אוכלוסיות מודרות ומעוטות-הזדמנויות, ומעניק את שירותיו וליווי המקצועי שלו לכל מחפשי העבודה באשר הם.

אורלי קדם, תושבת העיר ובוגרת התוכנית: "הגעתי לתוכנית לגמרי במקרה בינואר לפני שנה, יצא לי לפגוש בתוכנית נשים מכל הסוגים, מכל השקפות העולם, שיחד, בעזרת ההדרכה של התוכנית הפכנו לקבוצת נשים מגובשת שמסייעת אחת לשנייה. אני קוראת לנשים להצטרף לתוכנית, היא מתאימה לכל אחת ששואפת לשינוי, לתהליך אישי עמוק. אף פעם לא מאוחר לגלות על עצמך דברים חדשים ולהיפתח לעולמות נוספים".

סטפני ברנר, עו"ס רכזת תוכנית תעסוקה לרווחה יקנעם: "זכיתי ללוות משתתפים בתהליכי שינוי ולפגוש אנשים מיוחדים שמעוניינים לקדם את עצמם ולעשות שינוי תעסוקתי משמעותי. מודה להם על היותם מקור להשראה עבורי ועבור שאר משתתפים התוכנית. בימים אלו אנו מגייסים לקבוצה חדשה, מוזמנות/ים לבדוק התאמה להצטרפות לתוכנית משנה חיים מסוג זה. מודה לשותפתי לדרך, באגף הרווחה, בעירייה, במרכז צעירים, ולכל מי שעבר דרך התוכנית, תודה לכולם על שיתוף הפעולה וקידום התושבים בעיר".

 

מספר המקומות מוגבל, לפרטים נוספים והרשמה – 04-9596018

estefania.bre@be-atzmi.org.il