למה לרוץ למיון בביה"ח?

דואגים להיכן תפנו אם חלילה תזדקקו לטיפול בסופ"ש הארוך עם חג השבועות? בכללית מוצעת מעטפת שירות יחודית שניתנת ברציפות מבוקר עד שעת לילה מאוחרת, כולל סופי שבוע ובחגים.

בסוף השבוע הקרוב ארוך מתמיד כי מצטרף אליו חג השבועות. אך אל דאגה, אם אתם בכללית יש לכם כתובת להגיע אליה במידה שתדרש עזרה רפואית המוקד הרפואי שמפעילה כללית למבוטחיה בשטחו של בי"ח כרמל מקבוצת כללית. זהו מוקד הפועל  במתכונת ייחודית עם צוות רפואי ברמה גבוהה ומקצועית במיוחד של מיטב המומחים מבתי החולים באיזור וממרפאות כללית בקהילה, ברפואה פנימית, טראומה, אורטופדיה וילדים. הוא שוכן באתר בית חולים יום ועל כן מאובזר ומצוייד כמו חדר מיון ולרשות הצוות אמצעי הדמיה ומעבדה. לשירות זה יתרונות רבים על פני פניה לחדר מיון בבית חולים, אם אין בכך צורך רפואי: הטיפול ניתן במסלול מהיר, פוחת מאד הסיכון של חשיפה לזיהומים ולהדבקות. באותם מקרים בודדים בהם נדרשת העברה דחופה לבית חולים, היא מתבצעת באופן מידי ללא אובדן זמן יקר לבריאות במצבים אקוטיים, כי המוקד ממוקם בין כתלי בית החולים.

השירות במוקד ניתן בעלות ביקור במוקד רפואי, עם הנחה של 50% לעמיתי המושלם בעת פניה בסוף שבוע. המוקד פועל מידי יום, כולל שישי וערב חג החל מ-19:00 (שישי מ-14:00) ועד 23:00 ובשבתות וחגים מ-12:00-23:00. 

בנוסף, כללית מפעילה במהלך השבוע רשת של מיונים הקהילתיים הפועלת ברחבי המחוז: בקריית בריאות זבולון, מרכז רפואי לין ובמרפאות היועצות בעכו, סח'נין, נהריה וכרמיאל. המיון הקהילתי מאובזר גם כן כמו חדר מיון, עם מיטות וכורסאות להשהייה, חיבור לחמצן, אמצעי החייאה, בדיקות הדמיה, מעבדה דחופה, אמצעים למתן עירויים, ביצועי מעקבי א.ק.ג., אינהלציות ובית מרקחת למשיכת התרופות המצוי בכל מרפאה יועצת. הצוות איכותי במיוחד עם ניסיון ומיומנות מבית חולים לרפואה דחופה ולרשותו גם כלל היועצים שנמצאים במרכז הרפואי או המרפאה היועצת בהם ממוקם המיון. הניסיון מלמד כי למעלה מ-95% מהפונים למיון הקהילתי שבים לביתם לאחר אבחון וטיפול בתוך זמן קצר ואינם נזקקים כלל למיון בית חולים. במקרים המעטים בהם נדרשת בית חולים הם 

 

מופנים מיד על ידי צוות המיון הקהילתי. זהו מענה איכותי ללא ההמתנה הממושכת המוכרת לנו בחדרי המיון, מפחית סיכון לחשיפה לזיהומים צולבים וכיום גם לקורונה. השירות לבני 16 ואילך, ניתן בפניה ישירה וללא צורך בתיאום תור והעלות הסמלית מסתכמת בהשתתפות העצמית כמו בעת בפניה לרופא יועץ במרפאה.