"מחט | נקב | רוח" -סימה לוין | תערוכת יחיד

פציעת הנייר
תערוכת יחיד
פתיחה חגיגית: יום שישי, 26.3.2021 בשעה 11:00
בגלריה פריסקופ
רח' בן יהודה 176
תל אביב
אוצרת: אילנה כרמלי לנר

סימה לוין אמנית, מעצבת , מאיירת, ציירת, רושמת, ותחריטאית- מעבירה בתערוכה זו דרך הנייר ופציעתו את האור והרוח במשמעותם הפילוסופית והפיזית. הסיפורים האישיים ואהבה לטבע נרקמים יחדיו בעבודה עמלנית של שבועות ולעיתים חודשים של חירור הנייר במחט.
במבט לאחור הבחירה במחט כעיפרון הרישום אינה מקרית. אמה של סימה הייתה תופרת שמנעה ממנה לגעת במחט פן תיפצע או כפי שסימה אומרת "שלא אדבק במחט, היפיפייה הנרדמת". אך פרץ היצירתיות והחיפוש אחר דרך נוספת לרשום ולצייר חיברה את סימה למחט.
הרישום בנייר מתחיל מדמויים שסימה יוצרת מפרחים, צמחים, חרקים ואלמנטים מהטבע העוברים דרך סקיצות בטכניקות שונות עד שמגיעים לחירור ופציעת הנייר היוצר נרטיב סופי. "אני חוקרת ובוחנת את הסובב אותי בפרטי פרטים ונותנת התייחסות מיוחדת לכל גרגיר, אבן, ענף ועלה. המגע הטקטילי עם האדמה והצמחים מאד חשוב לי" סימה לוין. בעזרת הנקב פוצעת סימה את הנייר ויוצרת סיפור ויזואלי, חושי, אינטלקטואלי וטקסטואלי מרתק. המושפע מהמציאות הפנימית שלה, מזיכרונות העבר, געגועים, פחדים ותקוות.
כשהצופים מסתכלים על העבודות ממרחק הם רואים משטח לבן גדול. ככול שמתקרבים למשטח מתגלים עשרות פרטים. בהתקרבות נוספת הופך החור הקטן לגדול ומאבד את המשמעות שלו בתוך הסיפור והופך לפרט המוליך את הרוח והאור. לרוח והאור יש משמעות פיזית ורוחנית עמוקה בסיפוריה המוצגים של סימה המהווים דרך חיים, חשיבה ויצירה בכל פרט בחייה.
סימה לוין נולדה וגדלה בקישינב, מולדובה ובשנת 1974 עלתה לישראל. שנים רבות נהלה סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי "גרפיק'ס". בסוף שנות- 80 איירה ספרי ילדים ונוער של הוצאת הספרים "כתר". סימה עוסקת במייצב, רישום, ציור פיגורטיבי, מתמחה בטכניקות הדפס ופיסול. היום חייה ויוצרת בעפולה.
השתתפה בעשרות תערוכות קבוצתיות ומספר לא מעט של תערוכות יחיד.
סימה לוין פרטיי קשר:
פייסבוק: sima.levin
מייל: simalevin1@gmail.com
אתר: http://www.simalevin.com/
סלולר: 054-4642214

נעילה:24/4/2021
שעות ביקור בתערוכה:
שעות ביקור בתערוכה:
שני-חמישי 17:00-20:00
שישי-שבת:11:00-13:00