רמת ישי מצדיעה לוותיקי רמת ישי במיזם תיעוד ייחודי ובתערוכת "משאירים חותם ברמת ישי" 

מדובר במיזם התיעוד "אוטוגרפרס" שמספק הצצה ייחודית אל ההיסטוריה המרתקת והענפה של רמת ישי באמצעות סיפוריהם של 14 מוותיקי הישוב שתועדו בסיפור ובצילום על ידי צלמים וכותבים מקצועיים מרמת ישי והאזור. המיזם בהובלת ראש המועצה יחד המחלקה לשירותים חברתיים, מפעל הפיס וההסתדרות הציונית. התוצרים הוצגו בתערוכה שנפתחה השבוע. ראש המועצה עופר בן אליעזר אשר ליווה ונתן רוח גבית למיזם כיבד בנוכחותו את טקס פתיחת התערוכה, ואמר: "המיזם הוא חלק מהפעילות שלנו לשימור המורשת המקומית, שהיא מקור גאוותנו. מסמך תיעוד מרתק זה נותן כבוד לעבר ולמורשת"

ברמת ישי לא שוכחים את העבר וממשיכים לפעול לשימור מורשת הישוב והפעם בדמות מיזם תיעוד ייחודי של "אוטוגרפרס" שתוצריו באים לידי ביטוי בין היתר בתערוכת "משאירים חותם ברמת ישי". התערוכה נפתחה ביום ראשון והיא תציג במשך שבועיים בבית מרים ומשם תמשיך לבתי הספר בישוב כחלק מהרצון להנחיל והשריש את מורשת הישוב בקרב הדור הצעיר.

כאמור ביום ראשון נפתחה התערוכה כאשר טקס הפתיחה נערך במעמד ראש המועצה עופר בן אליעזר אשר ליווה ונתן רוח גבית למיזם, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס אשר ריכזה את הפרויקט יחד צוות אוטוגרפרס, נציגי אוטוגרפרס, אמיר וקרן אור רוזנבאום, 14 ותיקי הישוב שתועדו ובני משפחותיהם והמתעדים-צלמים וכותבים מרמת ישי ומהאזור.

מיזם התיעוד "אוטוגרפס" מספק הצצה ייחודית אל ההיסטוריה המרתקת והענפה של רמת ישי באמצעות סיפוריהם של 14 מתושבי המקום הוותיקים שתועדו בסיפור ובצילום על ידי צלמים וכותבים מקצועיים. את המיזם הובילו כאמור המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה בשיתוף בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים יחד מפעל הפיס, וההסתדרות הציונית.

לצד התערוכה הופק ספר בו נאגדו סיפורים מרתקים מעברה של רמת ישי, אנשים שהשאירו את חותמם בפעילויות ובלבבות האנשים. אנשי חינוך, תרבות ורוח שתרמו להתפתחות הפיזית והרוחנית של הישוב ותושביו.

ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר: "את הליך התיעוד הובילו בהצלחה רבה אומני רמת ישי והאזור המוכשרים, מכל שכבות הגיל, מתחומי הצילום והכתיבה. תוצריהם היפים חושפים בפני הציבור הרחב, בייחוד בפני הדור הצעיר, את הדרך הארוכה שעשינו מימיה הראשונים של רמת ישי. בתקופה זו, עת אנו מתמודדים עם מציאות חדשה בצל הקורונה, אני רואה במיזם האוטוגרפרס פרויקט חשוב שנותן מקום של כבוד ומחזק את ותיקי הישוב כמו גם הקשר בין הדורות. נוכחנו לגלות את העוצמה בבמה שהעניק לסיפורי המתועדים בתערוכה מעוררת השראה שמרגשת כל מי שנחשף אליה. מיזם זה הוא חלק מהפעילות שלנו לשימור המורשת המקומית, שהיא מקור גאוותנו. מסמך תיעוד מרתק זה נותן כבוד לעבר ולמורשת – "עם שאינו מכבד את עברו גם ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל (יגאל אלון)". לרמת ישי עבר מפואר, הווה עשיר ועתיד מבטיח. 

תודתי לכל העוסקים במלואה, ראשית לוותיקי היישוב על תרומתם והנכונות לספר את סיפורם ולשתף אותנו, לצלמים והכותבים האיכותיים על ההשקעה והתיעוד, לשרה גייצאהלס מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים ולצוות מיזם 'האוטוגרפרס' שפעלו יחד וליצור תוצרים מרהיבים". 

יואב שלמה, אחד המתועדים בתערוכה, אמר: "אנחנו מרגישים בחיים שוב". משפחתו של שלמה היא מהמשפחות התימניות הראשונות שהגיעו לרמת ישי, והוא כמו רבים מהמתועדים ידע לספר על החיים שהתנהלו "בחוץ", למרגלות מגדל המים שהיה מוקד החיים והחולות והגבעות הירוקות עוד טרם נסללו כבישים.  

"רמת ישי הוא מקום משפחתי, אך מיזם מעין זה מקרב אותנו יותר זה לזה, ודרך הצילום הייחודי מאפשר לנו גם להשאיר משהו לדורות הבאים", אמרה בשם היוצרים הצלמת יעל פרץ, תושבת רמת ישי.

המתועדים במיזם: אביגיל שמעוני, אבנר חכמון, אברהם לייבוביץ', אליהו רפאלי, גדעון ארבל, גילה ברקלי, הדסה כהן, הרב יוסף וולסוב, יואב שלמה, יואל  דרורי, יעל פוגל, לאה בן מלך, לאה ויוסף ברייר, עירית הס, פאול קון, ריקי יעקובי, רותי כהן שושני, שמואל בר עוז.

המתעדים: אביגיל שימל, אביחי ניצן, ארז ארליכמן, אריאל יעקובי, גילה רוזנפלד, גלעד בן שץ, טלי כרמי, טלי נבו, יעל פרץ, לי קוזי, לירון שיינקמן, מיכל שלח-גורלי, מרינה מזי, נגה מאור, עמית כספי, שמוליק גלפרד

התערוכה פתוחה למבקרים ומוצגת ב'בית מרים', רחוב הארז 48 רמת ישי.

לתערוכה הדיגיטלית לחצו כאן: http://autographers.urwp.link/ramatyishay/