רבני חיפה ורכסים ורופאי מכבי השיבו על מאות שאלות שהופנו ל'קו הפתוח' של מחוז הצפון לקראת חג הפסח

לקראת חג הפסח, מתעוררות שאלות רבות הקשורות לרפואה והלכה, ובייחוד בנוגע לתרופות כשרות לפסח. במכבי שירותי בריאות זיהוי כבר לפני שנים את הצורך, והקימו את הקו הפתוח בו מקבלים אלפי חברים מענה בנושאי רפואה והלכה הקשורים לפסח ובייחוד בנושא תרופות הכשרות לפסח. מוסד ה'קו הפתוח' התפתח בשנים האחרונות לכל מחוזות מכבי, כאשר גם מחוז הצפון במכבי קיים ביום ראשון השבוע קו פתוח לשאלותיהם של תושבי הצפון, בהשתתפות גדולי מורי ההוראה שליט"א וטובי הרופאים והמומחים שענו על מאות שאלות שהגיעו לקו.

בקו הפתוח של מחוז הצפון, שנערך באמצעות מענה טלפוני, השתתפו רב קהל חסידים חיפה הרה"ג רבי משולם פיש רוזנברג שליט"א, אב"ד חיפה  וחבר בית הדין הרבני הגדול הרה"ג רבי דניאל אדרי שליט"א, והרה"ג רבי חיים וינטרוב שליט"א, מו"ץ רכסים והר יונה. לצידם של הרבנים השיבו גם הרופאים המומחים של מכבי ברכסים ובחיפה, כדי לתת מענה מקצועי משותף תוך התייעצות לכל הפונים.

במכבי מדגישים כי "מכבי הביאה בשורה ייחודית בעת שיזמה, לפני שנים, את שירות ה'קו הפתוח', המאגד רפואה מקצועית והלכה. אנו שמחים להמשיך ולקיים את הפעילות החשובה, ולהעניק מענה מקצועי וחיוני לקראת הפסח לחברי מכבי ויתר הקופות. חיבורה העמוק של מכבי למגזר החרדי, ממשיך להוכיח את עצמו מידי שנה, עם קיומו של 'הקו הפתוח' ואלפי הפניות לו הוא זוכה, בכל שנה מחדש".

ראש מחוז הצפון במכבי, ד"ר גלית קאופמן, מציינת: "כארגון הבריאות המוביל בישראל, פועלת מכבי שירותי בריאות למען בריאות הקהילה. אנו נמצאים בקשר רציף עם רבני הקהילות, נציגי הציבור ומובילי הדעה, על מנת להמשיך עם תנופת פיתוח השירותים וההלימה התרבותית למגזר החרדי. הקו הפתוח לקראת חג הפסח, הוא חלק ממכלול השירותים שאנו מתאימים עבור חברי מכבי".

בתוך כך, בהנהלת מחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות השלימו את היערכותם לקראת חג הפסח, בין היתר באמצעות הכנת המרכזים הרפואיים לחג והשלמת מכירת החמץ במרכזים הרפואיים במחוז כדין ובפני הרבנים שליט"א.