אחריות לאומית!

מדגמי הבחירות והתחלת זרימת תוצאות האמת לא הביאו עימם בשורה של הכרעה במערכת הבחירות הרביעית שהסתיימה. ישנן מספר מפלגות מפתיעות, שהיו כאלו שכבר הכינו להם את נאומי ההספד, כמו העבודה, הציונות הדתית, מרץ, כחול לבן אך ברמת הגושים אין כל הפתעה ושוב באופן ניכר ברור שעם ישראל בנסיבות הפוליטיות הללו מתקשה להכריע באופן מובהק בין הגושים. כעת המלאכה נתונה בידי הפוליטיקאים ואלו יצטרכו להכריע האם האני והאגו יתפסו מקום משמעותי על חשבון העם והמדינה. כמו שהיה צפויי בנט, סער וגם גנץ יהיו במידה רבה לשון מאזניים משמעותי ויכולתם להשפיע על החלטת הנשיא היא זו שתכריע באשר לקבלת המנדט למלאכת הרכבת הממשלה. כעת ברור שקואליציית ה "רק לא ביבי" לא סיפקה את הסחורה ושוב הוכח במדגם העם שישנה ציפיה למנהיגות אמיתית וחזקה שמביאה בשורה לאומית ולא אסטרטגיית אנטי. גוש המרכז – ימינה ניצח ניצחון מובהק, אך מתקשה לתרגם זאת להרכב קואליציוני רחב. הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, הציונות הדתית עומדים על בין 52 ל 54 מנדטים, הצטרפות של בנט תעמיד אותם על 61 -62 מנדטים וכעת סער ובמידה מסוימת ליברמן יצטרכו להחליט האם ללכת עם התפיסות האידאולוגיות התואמות גוש זה או להמשיך להתבצר בענייני אגו וברק לא הוא. כך שאם אלו האחרונים יצטרפו יחד או אחד מהם יהיה ניתן לראות הרכב קואליציוני בין כ – 65 ל 70 מנדטים. תוצאות האמת ממשיכים לזרום והתמונה משתנה מרגע לרגע בהיבט הפרטני של המפלגות, שאלות השמחה נכון לשעה 10 בבוקר יום ד הם של בלד שהתבשרו על מעבר אחוז החסימה, אך ברמה הכוללת והחלוקה בין הגושים התמונה לא שונה באופן מהותי. המלצתי האישית בערב חג הפסח ובפתחה של תקופת האביב היא תניחו בצד את האגו והאני ותנסו לחבר את החיבור הנכון בכדי שהממשלה תצליח לעסוק באתגרים הלאומיים. הבריאות, הביטחון, הכלכלה והחברה הם הסיפור האמיתי והמאתגר ולא ויכוחי האגו והמאבקים הבינאישיים. צריך וחייב שתקום ממשלה בישראל של יציבות, של אחדות, של מסירות ושל ממלכתיות. אם צריך לסמן את אלו אשר ניצחו ניצחון מתוק מתוך כלל המפלגות אז בהחלט גנץ עם כחול לבן הם הפתעה ביחס למה שחזו להם, הצליחו ממצב עגום להתרומם ולזכות במספר מפתיע של מנדטים, מחמוד עבאס עם בלד שכבר זכו לכינויים רבים ועד דקות אלו כולם היו משוכנעים שהם מחוץ למפה הפוליטית והנה כעת ניראה כי הם זוכים לכ – 5 מנדטים ובנט של אף המספר שזכה נמוך מהציפיה הוא המוקד המרכזי לחיזור הגושים, ביבי הבין זאת מיד והרים טלפון לבנט, וכעת להבנתי הוא ינסה למקסם את מחירו בעיני ביבי.

אנו בימים של היערכות לקראת חג הפסח ועם ישראל על פי מיטב המסורת נערך בניקיונות, קניות והתחדשויות, אך ההתרגשות בעיצומה מכיוון שזהו החג הראשון למעלה משנה שנוכל שוב לחגוג בחוג המשפחה המורחב. סבים, סבתות, הורים, נכדים, נינים, קרובים וכל המיטב המשפחתי יסובו לשולחן החג ויקיימו את מצוות "והגדת לבניך" באופן משמח. נצטרך להגיד לבנינו את סיפורו של העם היהודי הי שם לפני שנים רבות ורחוק שם במצרים איך עם מנהיגות מעוררת השראה הובילו את העם לפתחה של הארץ המובטחת תוך מעשי ניסיתי רבים בדרכם במדבר. ברור יהיה גם שנגיד לבנינו את סיפורו המופלא של העם היהודי לאורך הדורות וגם נגיד על  שנה זו וגזרותיה ויחד עם הכל הנה אנו כאן ורואים את עתידנו כעם וכאומה. חייבים לדרוש ממנהיגי ההווה לראות את טובתו של העם בציון ואת המשך מיסוד המקום למען הדורות. מי ייתן והמנהיגים ישכילו בכדי לבנות ממשלה של תקווה, של אחדות ושל אחווה. מאחל חג פסח כשר ושמח לכל עם ישראל.

אמש לקראת חצות התבשרנו בקרית טבעון על פטירתה של הצדיקה שמחה עמור ז"ל, אשת כבוד הרב זצ"ל הרב שלמה עמור. שמחה הייתה אישה צנועה ונעימת הליכות, שהשלימה במעשיה את הרב השכונתי. שמחה היא מדור המייסדים וביחד עם נשים רבות הובילו והנהיגו את השכונה לערכים שנטעו בנו דור הילדים. משפחת עמור היקרה אנו אבלים עמכם ביום עצוב זה ומשתתפים מעומק ליבנו בכאבכם והלוואי ויהיה שמחה עם מנהיגי ומנהיגות השכונה המופלאה שלנו כמליצות יושר לכולנו.

ידידיי ורעיי המנהיגות הלאומית היהודית הוכיחה עצמה פעמים רבות לאורך ההיסטוריה ובזכות זאת העם היהודי, על אף הקשיים שבדרך, ממשיך להיות עם אחד ומאוחד. גם אם ימים אלו נוראים כימים של שסעים אני משוכנע שהמנהיגות הנוכחית רגע אחרי תוצאות הבחירות תבחר ותדע לאחות, לראות ולהתאחד למען המשך מיסוד הדורות בארץ ציון וירושלים.

חג אביב שמח