משפחה מתנדבת בפורים ביחד !

90 משפחות השתתפו בפרויקט של מתנ"ס יקנעם והביאו משלוח מנות לוותיקי יקנעם.

מיזם קהילתי מיוחד ומרגש הפועל מזה 4 שנים במסגרת מתנ"ס יקנעם, מפגיש כמעט מידי חג בין משפחות – לקשישים בודדים, תושבי יקנעם, סביב משלוחי מנות בפורים. הפרויקט בהובלת 'יחד  יקנעם' והיחידה להתנדבות במתנ"ס יקנעם ובשיתוף עמותת שחרות נותן דגש על החיבור הבין-דורי, הכרות בין אוכלוסיות שונות ושימת דגש על התנדבות משפחתית של ילדים ומבוגרים בחגים.

השנה השתתפו 90 משפחות, כשכל משפחה ארזה בביתה משלוח מנות ובפורים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הגיעו לבית קשיש/ה מחופשים ונתנו להם את המשלוח. במהלך השנים ובתקופת סגרי הקורונה נוצרו לא מעט קשרים בין המשפחות  לתושבים הוותיקים, כאשר הראשונים המשיכו לסייע ולעזור לוותיקים מעבר לפרויקט .  

תגובות המשפחות והקשישים בין בצד הנותן ובין בצד המקבל היו מרגשות במיוחד, "תודה על הזכות שנתתם לי", "השנה חוויתי בצורה משמעותית את פורים בזכות המפגש הזה, תודה רבה לכם על ההזדמנות!"… "היה מדהים! מרגש! הילדים לא הפסיקו לדבר על זה . תודה על הזכות 🥰"

מיזם משפחה מתנדבת ביחד לקראת החגים מתקיים כמעט מידי חג, למעוניינים להצטרף נמליץ לעקוב אחרי הפייסבוק של מתנ"ס יקנעם לקראת החגים. בקרוב יצא הקול קורא למשתתפים לקראת פסח. 

בתמונה – סולטנה בדש ומשפחת נועם.