בעמק יזרעאל מתחילים בשיחה ומשנים את השיח!

במסגרת שבוע 'דיבור חדש' הארצי, לקידום שיח חדש בחברה שלנו,
מתקיים זו השנה השנייה, שבוע 'דיבור חדש' בעמק יזרעאל בהובלת המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה 

שבוע 'דיבור חדש' במועצה האזורית עמק יזרעאל מתקיים ביוזמת המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה באגף קהילה ורווחה של המועצה, ומתמקד השנה ביישוב מחלוקות במעגלי החיים וקידום מסרים של שכנות טובה– בין שכנים, בישוב, ובין ישובים במרחב המועצה.

מרכז הגישור של המועצה שם לו למטרה להטמיע את השפה הגישורית בקרב תושבי ויישובי המועצה, ולקדם שיח ודיאלוג מכבד גם במצבי קונפליקט. 

"חילוקי דעות, קונפליקטים ואי הסכמות, הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. כולנו נתקלים בהם לא פעם, הן בכלי התקשורת והן בחוויות היום יומיות שלנו. במרכז הגישור אנו מנגישים ומעודדים שימוש בכלים ומיומנויות ליישוב סכסוכים בהסכמה. אנחנו מציעים לתושבים תהליכי גישור , תהליכי שיח ודיאלוג קהילתי וגם תהליכים לבניית הסכמות בסוגיות שמאתגרות את חיי הקהילה. הניסיון שלנו מוכיח כי תהליכי גישור ושיח מכבד – מקדמים הקשבה והבנה טובה יותר של צרכי הצדדים בסכסוך, ושיש להם השפעה מאד טובה ומעצימה על מערכות היחסים – גם בין אדם לחברו וגם בין קבוצות בקהילה. את החוויה הזו אנו באים להעניק לתושבים שלנו." מספרת ענת ירון, מנהלת המרכז.

"צוות מרכז הגישור מורכב ממגשרים ומגשרות – כולם תושבי המועצה, שפועלים בהתנדבות. אנשים מסורים שמחויבים לרעיון וחשים שליחות לפעול לקידום השפה הגישורית ברחבי המועצה. זאת, למען שמירה על יחסי שכנות טובה, שיח ודיאלוג מכבדים", סיכם ראש המועצה, אייל בצר.

במהלך 'שבוע דיבור חדש' יתקיימו האירועים הבאים:

שני | 1.3 | 20:30  קונפליקטים במשפחה – בעיה או הזדמנות? הרצאתו של חיים עמית, פסיכולוג חינוכי ומטפל משפחתי, בעל ניסיון רב בעבודה עם הורים, ילדים ומשפחות.

חמישי | 11.3 | 20:30– 21:30- שאלות ותשובות בסוגיות שבקונפליקט. ZOOM אנונימי: אתם שואלים – המגשרים שלנו עונים

שני | 15.3 |  20:30 Be Water – איך להיות רלוונטיים בעולם של סתירה מתמדת? על תודעה, שיח וקונפליקט בעידן הרשתינועם מנלה, אחד המרצים המבוקשים והמוערכים בישראל, חוקר את השפעת הטכנולוגיה והרשתות השיתופיות,
מלווה ארגונים ואנשים במעבר מחשיבה קדם-רשתית לרשתית.

 

פרטים נוספים באתר המועצה האזורית עמק יזרעאל.