שומרים על רמת ישי נקיה. המועצה יצאה בקמפיין הסברה לבעלי הכלבים: "הכלב שלך פספס? תהיה בן אדם ותנקה אחריו"

במסגרת מאמצי המועצה למיגור תופעת הכלבים המשוטטים וצואת הכלבים, הציבה המועצה במקומות מרכזיים בישוב עשרות שלטי הסברה הקוראים לבעלי הכלבים לנקות אחרי הכלב. כמו כן תוגברה פעולות הפקחים וחולקו עשרות דוחות לבעלי כלבים שלא אספו את צואת הכלב. המועצה מתכוונת להציב מצלמות שיתעדו בעלי כלבים שלא מקפידים על ההנחיות. ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר: " אני פונה לבעלי הכלבים ומבקש מהם לשמור על ההנחיות, לא לשחררם באופן חופשי, להקפיד לטייל איתם עם רצועה ולאסוף אחר צרכיהם. בכוחות משותפים ותוך שמירה על משמעת אישית נשמור על רמת ישי נקיה"

במסגרת פעולות מועצת רמת ישי לשדרוג חזות הישוב בכלל ולניקיון המדרכות בפרט יצאה המועצה בקמפיין תחת הכותרת "הכלב שלך פספס? תהיה בן אדם ותנקה אחריו". ברחבי הישוב הוצבו עשרות שלטי הסברה הקוראים לבעלי הכלבים לגלות אחריות ומשמעת. 

במקביל נוקטת המועצה פעולות נוספות בנושא: המועצה תגברה סיורים של הפקח ולוכד הכלבים בימים ובשעות לא קבועות, כולל שעות הבוקר המוקדמות והערב המאוחרות. בחודשיים האחרונים חולקו עשרות דוחות לבעלי כלבים אשר תועדו כאשר הם אינם מנקים אחרי כלביהם בגין אי איסוף צואת כלבים. גובה הקנס 450 שקלים. בסך הכל חולקו במהלך שנת 2020 55 דוחות בגין כלבים משוטטים שנתפסו והועברו לכלביה בכפר יהושע.

מנהל התפעול ניסים יחזקאל: מציין כי "המועצה תגברה את עמדות מתקני שקי קקי המוצבים ברחבי היישוב לשירות ושימוש בעלי הכלבים".

דר' דינה סמארה וטרינרית המועצה קוראת לבעלי הכלבים להקפיד לחסנם נגד כלבת מדי שנה (על פי חוק) ולהקפיד לטייל עימם עם רצועה. שחרור כלבים באופן חופשי, עלול להביאם במגע עם בעלי חיים אחרים החולים בכלבת, ובכך להכניס את המחלה הביתה, באמצעות הכלב הביתי ולסכן את בני המשפחה.

ראש המועצה עופר בן אליעזר: "אנחנו לא מחפשים לחלק קנסות, במיוחד בתקופה זו, אלא לשמור על רמת ישי נקיה ונעימה. נעשה זאת על ידי פיקוח ואכיפה תוך שיתוף פעולה מהציבור. אני פונה לבעלי הכלבים ומבקש מהם לשמור על ההנחיות, לא לשחררם באופן חופשי, להקפיד לטייל איתם עם רצועה ולאסוף אחר צרכיהם. בכוחות משותפים ותוך שמירה על משמעת אישית נשמור על רמת ישי נקיה"