במועצה האזורית עמק יזרעאל לא מוותרים על אירועי שבוע החלל!

פעילות מרתקת של בניית תיבה ממאדים לילדים והרצאות למבוגרים נערכו באופן מקוון

הקורונה טרפה את כל הקלפים? לא כשמדובר בעולם החלל. שבוע החלל הישראלי נחת גם השנה, כבכל שנה, במועצה האזורית עמק יזרעאל. אך בניגוד לשנים קודמות בהן נערך מפגש פרונטלי פנים אל מול פנים, השנה, נבנה בשיתוף פעולה עם Space valley, כל מערך הפעילות ב-ZOOM. עשרות ילדים מהישובים: אחוזת ברק, בית לחם הגלילית, בית שערים, גזית, גניגר, חנתון, יפעת, קיבוץ מרחביה, עדי ושמשית, השתתפו בסדנא ייחודית ומרתקת בנושא מאדים. כל ילד שנרשם לפעילות קיבל, באמצעות שליחי המועצה, ערכת עבודה הישר לביתו. הפעילות התקיימה בלייב, כאשר כל הילדים המאושרים חקרו ויצרו במשך שעה וחצי את כוכב הלכת האדום. כעת, כל הילדים שהשתתפו בסדנת החלל של Space valley יכולים לספר מדוע מאדים אדום, מה גובהו של האולימפוס מונס, מה זה הוואליס מרינריס, מה מהו מכתש פגיעה, מי זה קוריוסטי ומי זו אינסייט ואיפה ניתן למצוא מאובנים מיקרוסקופים אם יש כאלו, על מאדים. השנה נושא מאדים הינו נושא לוהט שכן בחודש הקרוב יגיעו אליו מספר גשושיות (מארה"ב, סין, איחוד האמירויות) שאמורות לחקור האם יש בו תנאים המאפשרים נחיתת בני אדם בעתיד הקרוב.

האירוע התקיים בשיתוף פעולה בין מחלקות יישובים, תרבות והחינוך החברתי במועצה, לבין מרכז מדעים בעמק Space valley, בהנחיית דר' מרינה ודר' גיא חץ מבלפוריה. 

ראש המועצה, אייל בצר, סיכם: "שמחנו לראות את ההיענות של תושבי העמק לאירוע שהוא חוויתי וחינוכי מהמעלה הראשונה, במיוחד השנה, במתכונת מקוונת. נמשיך לקדם יחד עם מרכז מדעים בעמק פעילויות חדשניות ומגוונות בעמק שלנו".