שומרים על רמת ישי נקיה ובטוחה: מועצת רמת ישי מתגברת את פעילות מחלקת הפיקוח והאכיפה

במהלך שנת 2020 נוסף פקח ליחידה. תוגברה האכיפה בנושא כלבים משוטטים והכוונה להציב מצלמות שיתעדו בעלי כלבים המפרים חוקי עזר עירוניים. דגש מיוחד יינתן נושא חסימת מעבר הולכי רגל ע"י צמחיה פולשת, פסולת ורכבים וחניות במקומות אסורים. ראש המועצה עופר בן אליעזר: "אנחנו לא מחפשים לחלק קנסות, במיוחד בתקופה זו, אלא לשמור על רמת ישי נקיה ובטוחה. נעשה זאת על ידי פיקוח ואכיפה תוך שיתוף פעולה מהציבור"

במועצת רמת ישי ממשיכים בשדרוג חזות הישוב. לצד טיפוח הישוב באמצעות גינון ונוי לצד תגבור מערך המיחזור, פועלת המועצה במישור נוסף-פיקוח ואכיפה. במהלך שנת 2020 התווסף פקח נוסף למחלקה בניהולו של יחיאל סבג והמועצה תשים במהלך שנת 2021 דגש על אכיפה בנושא כלבים משוטטים וחסימת מעבר הולכי רגל במדרכות. ראש המועצה עופר בן אליעזר קורא לתושבים לשתף פעולה ולהישמע להנחיות למען המשך שמירה על רמת ישי נקיה ובטוחה.

כלבים משוטטים

בנושא הכלבים המשוטטים והשלכותיו-בטחון הולכי הרגל וניקיון המדרכות, החלה המועצה לתגבר סיורים של פקח ולוכד הכלבים בימים ובשעות לא קבועות, כולל שעות הבוקר המוקדמות והערב המאוחרות. בשבועיים האחרונים חולקו 7 דוחות בגין אי איסוף צואת כלבים בסך 450 שקלים. בסך הכל חולקו במהלך שנת 2020 55 דוחות בגין כלבים משוטטים שנתפסו והועברו לכלביה בכפר יהושע.

מנהל התפעול ניסים יחזקאל: מציין כי "המועצה תגברה את עמדות מתקני שקי קקי המוצבים ברחבי היישוב לשירות ושימוש בעלי הכלבים".

במקביל השירות הווטרינרי של מועצת רמת ישי בהובלת ד"ר דינה סמארה פועל במישורים שונים למניעת התפשטות מחלת הכלבת ביישוב. כחלק מהפעולות הננקטות בשיתוף פעולה עם משרד החקלאות, הסתיים לאחרונה בהצלחה מבצע פיזור הפיתיונות, המכילים חיסון נגד מחלת הכלבת המיועדים לחיסון אוכלוסיית התנים והשועלים בשטחי המועצה ובשטחים הסמוכים לה. דר' סמארה קוראת לבעלי הכלבים להקפיד לחסנם נגד כלבת מדי שנה (על פי חוק) ולהקפיד לטייל עימם עם רצועה. שחרור כלבים באופן חופשי, עלול להביאם במגע עם בעלי חיים אחרים החולים בכלבת, ובכך להכניס את המחלה הביתה, באמצעות הכלב הביתי ולסכן את בני המשפחה.

חסימת מדרכות

המועצה מתכוונת להגביר את הפיקוח והאכיפה בנושא חסימת מעבר הולכי רגל.

מנהל מחלקת הבטחון, הפיקוח והרישוי יחיאל סבג: "ישנם מספר מפגעים המפריעים לתנועת הולכי הרגל. בנושא גינון: צמחייה פולשת, הוצאת גזם שלא ביום המותר (מותר רק בימי שלישי)-הקנס על הפרה זו 700 שקלים. אנו נוהגים קודם כל לתת התראה לסילוק המפגע".  סבג: "יש מספר סוגי עבירות של רכבים בנושא זה, חניה בצמתים, על מדרכות, על אדום לבן. הקנסות-500 שקל 4 גלגלים על מדרכה, 250 שקל שני גלגלים על מדרכה".

במקביל תסדיר המועצה את חניית הרכבים הכבדים והיא תכשיר במהלך שנת 2021 שני מגרשי חניה ייעודיים לכך: בסוף רחוב הצפצפה באזור התעסוקה וליד הכניסה המערבית לישוב

בנושא פינוי מפגעים אומר סבג: "יש מפגעים בתחום בנייה באחריות קבלנים, למשל אי הצבת גדר הפרדה (גדר איזכורית) מסביב לאתר בנייה, בנוסף ישנם מפגעים שחוסמים את הולכי הרגל זה יכול להיות חומר בניין, ריהוט. גם כאן המדיניות היא לתת התרעות בגין התראות על סילוק פסולת, אם לא מפנים מקבלים קנס".

אכיפה בנושאי קורונה

מחלקת הבטחון והפיקוח של המועצה בניהולו של יחיאל סבג בשיתוף פעולה עם תחנת מגדל העמק מבצעת סיורים רכובים ורגליים באופן שוטף במרחב הציבורי ובאזור התעסוקה. ועוד. סבג: "האכיפה שלנו נוגעת למספר תחומים במרחב הציבורי: איסור כניסה למתקני ספורט (בהתאם להחלטות הממשלה), עטיית מסיכות, תו סגול ואיסור התקהלויות. שני הפקחים שלנו, אהרון רות ויעקב ייני עברו הכשרה והוסמכו לתת דוחות קורונה בגין מסיכה עד כה חולקו לצערי עשרות דוחות בגין אי עטיית מסיכה. אנחנו משתדלים קודם כל להסביר ואפילו לחלק מסיכה למי שלא עוטה על פניו, אבל אם רואים שאין הפנמה אנו נאלצים לחלק דוחות".

ראש המועצה עופר בן אליעזר: "אנחנו לא מחפשים לחלק קנסות, במיוחד בתקופה זו, אלא לשמור על רמת ישי נקיה ובטוחה. נעשה זאת על ידי פיקוח ואכיפה תוך שיתוף פעולה מהציבור. בדרך כלל, במקרה של מפגעים יחולקו קודם כל התראות. בנושא הפרות הנחיות הקורונה או כאלה שמסכנים הולכי רגל נהייה הרבה פחות סבלניים. אני קורא לתושבים לשתף פעולה ולהישמע להנחיות וביחד נשמור על רמת ישי נקיה"