'אות שר הבריאות' הוענק למכבי שירותי בריאות במחוז הצפון

מכבי, היא הקופה היחידה שזכתה באות אודות לפרויקט ניידת טיפת חלב וניידת גריאטריה ביוזמת והובלת מחוז הצפון ●  מדובר בשירות מהפכני ויוצא דופן, שמנגיש את שירותי הרפואה לפריפריה ומעניק רפואה זמינה מאי פעם שהפכה לרלוונטית במיוחד בעידן הקורונה.

ניידות טיפת החלב והגריאטריה של מכבי במחוז הצפון הן פיתוח חדשני ויוצא דופן שמטרתו להנגיש את שירותי הקופה ברמה הגבוהה ביותר לכל נקודה בפריפריה. מדובר בניידות קטנות, חכמות ומאוד יעילות שמתוכננות כל מטר בהתאם לצורך. וכעת, בעידן הקורונה הפכו לעוד יותר רלוונטיות- הן הפכו לקפסולות שירות בטוחות עבור החברים.

כעת, עם הצלחה גדולה של המיזם ותודתם של אלפי חברים שנהנו מהניידות-  זכתה מכבי במחוז הצפון באות שר הבריאות על המיזם החדשני ויוצא הדופן.

מר רן סער, מנכ"ל מכבי: "כל אדם הוא עולם ומלואו ואין שום הצדקה בעולם שקשיש שצריך שירות גריאטרי יקבל אותו בתל אביב ולא בקרית שמונה- וזה המבחן. זה נשמע כ"כ פשוט וגאוני אך אף אחד לא חשב על זה קודם. מחוז הצפון חיברו אחד ועוד אחד ועשו את זה ובגדול!"

ד"ר גלית קאופמן, ראש מחוז הצפון: " כבוד גדול עבורנו לזכות באות שר הבריאות, זהו רגע מרגש עבורי, הזכיה רק מעודדת אותנו להמשיך, לחלום, ליצור ולחדש. ניידות הבריאות שהוקמו בצפון- זו יוזמה ייחודית וחדשנית, ראשונה מסוגה בעולם. הרעיון והחזון מאחורי המיזם זה להנגיש את השירות הרפואי לפריפריה, למקומות הכי מרוחקים בצפון. המיזם הינו פרי שיתוף פעולה של פרופסור שוקי שמר יו"ר אסותא, חברת 'עמל ומעבר' ומכבי שירותי בריאות". 

הגב' חמדה שטויאר, מנהלת התפעול של מכבי במחוז הצפון: "לנו, כיזמים, יש המון רעיונות, אך כדי להפוך רעיון לפתרון של ממש, זה ההישג הגדול. וכשמדובר בבריאות, ההישג הזה הופך להיות הרבה יותר משמעותי כי בסוף מי שנהנה מזה אלו תינוקות, הורים וקשישים שמקבלים שירות בכל הנקודות בפריפריה בזכות הניידות הללו".