מלחשים

חורף חם לעשרות קשישים ניצולי ושואה ברמת ישי: החורף כבר בעיצומו באזורנו ואיתו בימים האחרונים גם הגיע הקור העז. הנהלת הסטריטמול החליטה לחלק עשרות שמיכות להגנה מפני החורף הקר לקשישים וניצולי שואה, ביחד עם עם הגב' שרה גייצהאלס מהמחלקה לשירותים חברתיים במועצה המקומית רמת ישי, ועם אסף אוברלנדר, תושב רמת ישי. במסגרת הפרויקט נתרמו כ-80 כרבוליות אשר נרכשו ע"י הסטריטמול בשיתוף רשת פוקס הום. אפרת שבתאי מנהלת השיווק של הסטריטמול: "במיוחד בתקופה הנוכחית , חשוב לזכור את התושבים המשתייכים לגיל השלישי וזקוקים לסיוע. לכן החלטנו השנה להשתתף בפרויקט למען הקהילה. הכרבוליות נרכשו מחנות פוקס הום במתחם. בכך תרמנו לקהילה ובנוסף תמכנו בשוכרים שלנו". בתמונה מימין שרה גייצהאלס מנהלת הרווחה ברמת ישי ואפרת שבתאי מנהלת השיווק בקניון הסטריטמול.

שיתוף פעולה מדהים בין בית מאפה ניקה לדוד בן שמעון. בכל יום שישי חלוקה של כל מה שנשאר בבית המאפה לנזקקים ולניצולי שואה.

תור ארוך מאוד במרפאה בשפרעם לחיסון הקורונה. תושבים רבים מטבעון והסביבה הגיעו להתחסן.

מתחם חיסונים לכללית ברמב"ם
במהלך פורץ דרך נחנך מתחם חיסוני קורונה נוסף למבוטחי כללית במתחם סגול בבית חולים רמב"ם
מתחם ענק עם 12 עמדות חיסון הפועל משבע עד שבע נפתח היום בבי"ח רמב"ם ככתובת נוספת עבור מבוטחי כללית לקבלת חיסוני קורונה. המתחם נפתח במפגש מרגש בין ד"ר מיקי הלברטל – מנהל בי"ח רמב"ם לבין רונן נודלמן- מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי. ד"ר הלברטל ציין כי זה שלב נוסף בשיתוף הפעולה ההדוק בין בית בית החולים לכללית וצעד חשוב להגברת זמינות החיסונים לציבור החיפאי ובאיזור. רונן נודמן הודה למנהל בית החולים על שיתוף הפעולה לאורך זמן ועל ההרתמות המהירה להפעלת המוקד בית החולים שיסייע במאבק נגד הקורונה. הוא ציין שזה המתחם השלישי של כללית הפועל רק בעיר חיפה, בנוסף על מוקדי החיסונים במרכז רפואי לין ובמרפאת רש.
כללית הפעילה כבר מוקדים רבים ברחבי המחוז, כדי להנגיש את החיסונים למבוטחיה ורק אתמול נחנך מוקד חיסונים ענק של כללית בקניון שער הצפון ויום קודם במעלות וביוקנעם. מוקד נוסף יפתח השבוע בבית חולים כרמל מקבוצת כללית. סה"כ נערכה כללית במחוז חיפה וג"מ לחסן למעלה מחצי מיליון מטופלים ועתידה לפתוח בהדרגה 70 מוקדי חיסון, שיופעלו בהתאם לקצב הגעת החיסונים. עד תחילת השבוע חוסנו בכללית במחוז כ-30 אלף איש, 25% מכלל המחוסנים בכללית בארץ.
המוקד ברמב"ם יפעל השבוע משבע עד שבע והרחבת שעות פעילותו תבחן בהמשך. יש להגיע לאחר קבלת תור כדי למנוע התקהלויות ולמנוע המתנות שלא לצורך ויש להדגיש כי כיום יש היצע תורים גדול וזמין. כללית אף יוזמת פניה למי שנקבע לו תור מאוחר ומקדימה אותו וכן פועל צוות שפונה באופן יזום לבני 75 ומעלה ומסייע בתאום תור.

מנקים את היער – יום שישי בבוקר מתנ"ס יקנעם קידם את יוזמתה של רינה גורה, מתנדבת שהשתתפה בקורס מנחים ביער הקהילתי, ובשיתוף מתנדבים ותושבי יקנעם יצאו ליער, הכירו את הסינגל "עוגת הבית", זיהו עקבות של חזירי בר וחזו בפרחים שהחלו להופיע. כל אלה בהתאם להנחיות קורונה כאשר בדרך חזרה ניקו את היער.

 

 

 

 

משפחת אסרף מיקנעם, התנדבו יחד וסידרו את קרון המשחקים, המועפ ע"י מתנ"ס יקנעם וכן תרמו 40 ערכות ארוזות של משחקים למשפחות מהעיר. זה מספר שנים שהמשפחה מתנדבת יחד לזכרה של אם המשפחה, מרסל אסרף ז"ל. השנה, בחרו לתרום באהבה לרווחת ילדי יקנעם, עיר מגוריה של משפחת הרן (אופיר חתנה, ליטל בתה ו-3 נכדותיה). קרון המשחקים היא תכנית בהובלת מתנ"ס יקנעם בשיתוף 'יחד יקנעם', היחידה להתנדבות במתנ"ס ועמותת שחרות-רקמה שנפתח במשבר הקורונה בחצר בית הקהילה בעיר, אוסף משחקים וספרים יד שנייה ותורם אותם למשפחות בבידוד ושזקוקות.
לפרטים נוספים ותרומות – שושן ברקן – רכז ההתנדבות במתנ"ס יקנעם 050-383-3936

 

מחוסנים: עובדות ועובדי מחלקת הרווחה בעיריית יקנעם שממשיכים לעבוד גם בסגר ונפגשים עם מטופלים ואוכלוסייה מבוגרת הגיעו השבוע לבית אילדן וקיבלו את החיסון הראשון כנגד הקורונה. העובדות והעובדים חוסנו על ידי מד"א במתחם שפתח משרד הרווחה. רק בריאות.