ימי המוזיקה בקרית טבעון

פסטיבל ימי המוזיקה בקרית טבעון מתקיים כבר שנים רבות, גם השנה כשנגיף הקורונה מאיים על כל פעילות תרבותית וחלקה טובה של יצירה מוזיקלית, לא הופסקה המסורת.

השילוב בין מופעים וקונצרטים על טהרת ההרכבים והזמרים של הקונסרבטוריון לצד אמנים מהשורה הראשונה בארץ, התקבלו באהדה רבה.

תושבי קהילת ק. טבעון ורבים אחרים מהסביבה צפו בשקיקה והרבו להחמיא לפעילות הייחודית של הקונסרבטוריון בפרט ורשת המתנסי"ם בכלל.

שאלנו את מנהל הקונסרבטוריון חזי פלד שמפיק את פסטיבל ימי המוזיקה בקריה כבר שנים רבות על השוני בין המופעים הדיגיטליים ששודרו בפייסבוק וביוטיוב לעומת המופעים מול קהל חם ואוהד בשנים עברו.

"הקהל חסר מאוד – הפידבק, הפרגון, מחיאות כפיים שזה כל עולמו של הנגן והאמן על הבמה, התחלף הפעם בצפייה באמצעים הדיגיטליים, מה שאיפשר להרבה יותר צופים להנות מכל קונצרט או מופע".

בימי המוזיקה זכו הצופים להכיר את תזמורת הקונסרבטוריון בניצוחו של: מנחם גרודזינסקי, את רביעיית כלי המיתר שאירחה רביעיות מהפילהרמונית הצעירה, כמו גם את הזמרות תלמידות לפיתוח קול שהעלו מופע צבעוני ואיכותי משירי סרטי וולט דיסני לצד האמנים הנפלאים גבריאל הדר (זמר ומספר סיפורים נפלא) ויובל בילגוראי (מוזיקאי וזמר) שהרימו מסיבת גיטרות לכל המשפחה.

ואי אפשר שלא להזכיר את הפסנתרנית הבינלאומית אירנה פרידלנד שריתקה את הצופים בסיפורים על מוצרט בליווי הדגמות מיצירותיו על הפסנתר.

הצטרפו השנה לימי המוזיקה אמנים מפורסמים שצולמו והוקלטו במרכז ההנצחה בטבעון בפרויקט שהופק ע"י ריקה ליכטמן וצוות המרכז.

רשת המתנסי"ם ק. טבעון ממשיכה ליזום וליצור גם בימי הקורונה – גם בימי הסגר ומייחלת לימים טובים יותר שיאפשרו את הקירבה והחום בין איש לרעהו.

                                        ***************************

 

בתמונות:  קונצרט חנוכה – עם תזמורת הקונסרבטוריון 

              קונצ'רטינו עם סולני הקונסרבטוריון – הצ'לנית/ מיכל רייפלד, חלילנית/ נעם חורב

              רביעיית "לביא" –  בכנס הרכבי הפילהרמונית הצעירה

              הזמרות שירה שניר ונטע ארבל במופע – לדיסני באהבה.