גדי בתר משלהב"ת זכה בתעודת הוקרה כמתנדב מצטיין ארצי

המתנדב וחבר הנהלת שלהב"ת בקרית טבעון, גדי בתר, קיבל החודש תעודת הוקרה כמתנדב ארצי מטעם איגוד העמותות לזקן בישראל (הל"ב), הסתדרות הגמלאים ומשרד הרווחה. גדי קיבל את התעודה בטקס מרגש שהתרחש לפי רוח התקופה בזום ויחד איתו קיבלו עוד 11 מתנדבים מעמותות למען הזקן מכל רחבי הארץ.

גדי בתר, בן 86, נשוי לדליה ואב לארבע בנות, מתגורר בקרית טבעון משנת 1961. גדי מתנדב במספר תחומים הן בעמותת שלהב"ת והן במסגרות אחרות בקרית טבעון. גדי החל את התנדבותו בשלהב"ת בשנת 2007. מהר מאוד נבחר לשמש כחבר הנהלה, תפקיד בו הוא משמש גם כיום.
במסגרת העמותה גדי מתנדב בשלושה תחומים מרכזיים: בימי שני ורביעי כל שבוע בלימודי ערבית, בימי ראשון וחמישי כל שבוע בחלוקת מזון לזקנים וכל מוצ"ש אחת לחודש (כשאין קורונה) בארגון ערבי זמר.
"העמותה מחלקת אוכל לגמלאים לבתיהם בקריית טבעון שלוש פעמים בשבוע גם בתקופה זו של הקורונה", מספר אלי פוליאקוב, מנכ"ל שלהב"ת. "כל יום ראשון וחמישי לפני הצהריים גדי מתייצב ומחלק אוכל לבתי הגמלאים עם הרכב שלו. בנוסף, גדי גייס מתנדבים נוספים שיסייעו בחלוקה הן בתקופת הקורונה והן בתקופה שבין הסגרים".
לפני עשר שנים גדי יזם והקים שיעורי ערבית לגמלאים בעמותה. הוא גייס את המורה עדנאן עיאדת מבית זרזיר, שפרש ממשרד החינוך, ואיתו הקים שיעורי ערבית לגמלאים. גדי הוא הרוח החיה מאחורי השיעורים. הוא מגייס גמלאים לשיעורים, דואג ומתקשר למי שלא הגיע. בכל שנה הוא פתח 2-3 קבוצות. בכל קבוצה כ-10 גמלאים. השנה, לאחר פרישתו של עדנאן, גדי גייס מורה חדש, את נימר זובידאת.
לפני שש שנים גדי החל להתנדב בארגון ערבי זמר. בימים שלפני הקורונה, הגיעו 100-120 גמלאים, אחת לחודש לערב הזמר בשלהב"ת. גם כאן, גדי הוא הרוח החיה, המארגנת, היוזמת והמתכננת. גדי גייס זמרים – את האחים יפתח ויהונתן גרשון, שמבצעים את הערב. כל פעם נושא אחר בתחום הזמר העברי. גדי בונה איתם את התוכנית השנתית, מגייס לכל ערב חבורת זמר של גמלאים מעיר אחרת בצפון הארץ ובעיקר דואג שיבוא קהל.
מחוץ לשלהב"ת גדי מתנדב גם בגן לאומי בית שערים – מדריך ב"גן קהילה" וכן כרכז של קבוצות חברתיות. בעבר, במשך 15 שנה גדי התנדב כחבר מועצה וכן כחבר הנהלה ברשת המתנ"סים בקרית טבעון.
"כשאני קורא שוב את תיאור מעשה ההתנדבות של גדי אני נפעם מהשפע ומהמגוון של פעולות ההתנדבות למען האזרחים הוותיקים. גדי מגלם בעשייתו, באישיותו ובדמותו דור הולך ונעלם של מתנדבים. מלח הארץ", אמר אלי פוליאקוב בטקס, בעת מתן התעודה. "גדי מתנדב יוזם, אכפתי, מסור ואחראי שלוקח על עצמו משימה מא' ועד ת' ומבצעה על הצד הטוב ביותר וגם רותם אליו מתנדבים וכן תורמים לפיתוח העמותה. הוא המתנדב היחיד שמתקשר אליי בכל שעה ובכל יום. בשבת ובערב. קודם כל הוא שואל לשלומי ואיך אני מרגיש ואם יש משהו שהוא יכול לעזור לי או לעמותה, מתעניין במספר המבקרים בעמותה, מכיר בה כל פרט וכל עובד, ומזכיר לי שאני מנכ"ל עמותה 24/7".