שומרים על מוכנות וכוננות: השתלמות מקצועית למכלול מידע לציבור ברמת ישי

קצינת ההסברה המחוזית (מחוז חיפה) של פיקוד העורף רס"ן תקדם סנדקה שהובילה את היום, שיבחה את הרצינות והמקצועיות שהפגינו נציגי המכלול. ראש המועצה עופר בן אליעזר שפתח את היום אמר: "השתלמויות המכלולים השונים מהוות נדבך חשוב בשמירה על כשרות מערך החירום ברמת ישי. למכלול מידע לציבור ישנה חשיבות רבה הן בעיבוד הנתונים המגיעים מהשטח והצגתם בפני מקבלי ההחלטות והן בהעברתם לתושבים שצמאים למידע חיוני במיוחד בתקופות חירום בערוצי המידע השונים"

במסגרת פעילות מערך החירום ברמת ישי לשמירה על כשרות וכוננות, התקיימה השבוע השתלמות מקצועית בהובלתה של קצינת ההסברה המחוזית (מחוז חיפה) של פיקוד העורף רס"ן תקדם סנדקה. ראש המועצה עופר בן אליעזר, המשמש כיו"ר וועדת מל"ח (משק לשעת חירום) יישובית פתח את ההשתלמות בדברי ברכה ועמד על החשיבות הבא של מכלול מידע לציבור כמתווך בין המועצה לתושבים וכצינור העיקרי להעברת המידע.

בהשתלמות שנערכה בבית מרים תחת כללי התו הסגול, השתתפו מנהלת המכלול סיגלית ברזאני, מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח יחיאל סבג, היקל"ר (קצין קישור רשותי) סא"ל במיל ציון אוחיון, מנהלת מוקד החירום נורית פלינצקי, דובר המועצה נועם רגב וכן בעלי תפקידים ומתנדבים נוספים. פרט לרס"ן סנדקה השתתפה בהשתלמות גם קנ"רית המחוז סרן עדן אלגזר.

ההשתלמות התייחסה למספר סוגיות הנוגעות להסברה לאוכלוסיה ובהם- הדרכה, הנחייה, מידע, מדיה ודוברות וניתנו כלים להפעלת המכלול בחירום.

בסיום ההשתלמות ציינה רס"ן סנדקה את הרצינות הרבה שמפגין מערך החירום ברמת ישי בכלל ומכלול מידע לציבור בפרט. כמו כן הדגישה את מעורבותו הרבה של ראש הרשות עופר בן אליעזר בתהליכים השונים ואת החשיבות הרבה שהוא רואה בשדרוג מערך החירום.

לאחר מכן נערך סיור לחברי המכלול ולנציגי פיקוד העורף בחדר ההפעלה המשודרג. בחודש הבא צפוי להתקיים בישוב תרגיל חירום.

עופר בן אליעזר: "השתלמויות המכלולים השונים מהוות נדבך חשוב בשמירה על כשרות מערך החירום ברמת ישי. למכלול מידע לציבור ישנה חשיבות רבה הן בעיבוד הנתונים המגיעים מהשטח והצגתם בפני מקבלי ההחלטות והן העברתם לתושבים שצמאים למידע חיוני במיוחד בתקופות חירום בערוצי המידע השונים של המועצה-אתר אינטרנט, פייסבוק, אפליקציה, קבוצות וואטספ, הודעות סמס ועוד. אני מודה לרס"ן תקדם ולסרן עדן על המשך שיתוף הפעולה ולראש מכלול מידע לציבור סיגלית ברזאני על הובלת המכלול. נמשיך לפעול להשבחת מערך החירום ברמת ישי, כדי שנהיה מוכנים לכל תרחיש".

בתמונה: סיור בחדר ההפעלה