" צחי בדרכים " – מדור טיולים וספורט – והפעם : מה זה "באמת" ביגוד טרמי

אהלן חברים.

אני נרגש לכתוב מדור חדש לעיתון שיעסוק בציוד טיולים, מסלולי טיול וספורט. מזה 25 שנה אני עוסק בשיווק ציוד מטיילים מקצועי ומוצרי ספורט ויותר משמח לתרום מנסיוני הרב לטובת הקוראים.

אז מה זה "על באמת" כמו שאומרים הילדים חולצה טרמית ??.

באות אלי לעסק אימהות מבוהלות שלילד החייל שלהן קר מאד או שהוא קופא מקור בטרק בדרום אמריקה , יש להן משפט אחד קבוע : אני רוצה חולצה ואו מכנס טרמי הכי מחמם שיש כי הילד שלי קופא מקור.

אז חברות וחברים יקרים תרשו לי לקלקל לכם : אין דבר כזה חולצה טרמית מחממת . מי שאומר לכם שחולצה טרמית  מחממת הוא במקרה הטוב לא מבין מה הוא אומר ובמקרה הרע סתם שקרן שרוצה העיקר למכור. חולצה טרמית ממש לא מחממת, חולצה טרמית זה לא תנור ואין לה מקור חם. תפקידה העיקרי של חולצה טרמית הוא להסיע זיעה (לנדף זיעה), ולמה זה כה חשוב . כשאנו עוסקים בפעילות ספורטיבית (הליכה , ריצה , אופניים , סקי ) או כל פעילות אירובית אנו מזיעים. אנו מזיעים על מנת לקרר את הגוף אחרת חם הגוף יעלה ויעלה עד שחלילה…..

אולם בתנאי קר ובטח ובטח בתנאי קר קיצוני הזיעה כשהחולצה רטובה מקררת במהירות את הגוף , אנו נחלשים ועלולים להכנס למצב של היפוטרמיה וקריסת מערכות. 

המטרה שלי לא להפחיד אלא להכניס למודעות. כאן בא לידי ביטוי התפקיד החשוב מאד של ביגוד טרמי. כשהחולצה הטרמית מנדפת את הזיעה היא מאפשרת לגוף להישאר יבש יחסית וככה לשמור על החם.

תפקיד משני של הביגוד הטרמי הוא לבודד את חם הגוף כמו מעיין תרמוס . ישנם סוגי ביגוד טרמי שבעיקר מנדפים זיעה, יש כאלו שנועדו למצב סטטי והם בעיקר מבודדים, ויש כאלו בדרך כלל האיכותיים יותר שיודעים לעשות גם וגם.

מקווה שעזרתי קצת – שלכם צחי.

 

גילוי נאות : הכותב עובד בחנות my-way   – ספורט מטיילים

                                              סניף רמת ישי- רח' הדקל 2

                                                     04-9040940