מלחשים

מסורת רב שנתית של פעילי חבד בקרית טבעון מנשה אלטהויז ובנו הרב פינס אלטהויז שמסכים את תושבי קרית טבעון כבכל שנה את מצוות חג החנוכה.

 

חנוכה בצל הקורונה: בעירייה יקנעם ציינו את חג החנוכה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. במקום ההדלקה המסורתית בהשתתפות כל עובדות ועובדי הרשות הגיעו רה"ע, סימון אלפסי ומנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו לכל המחלקות ובירכו את העובדות והעובדים. רה"ע אמר שיקנעם נמצאת ברמה העירונית בתקופה מצוינת של עשייה ופריחה ושיבח את העובדים על תרומתם הרבה לכך, ואיחל להם בריאות, אושר, הצלחה ונחת. סגן רה"ע, רומן פרס בירך ואמר שאנו כאן תמיד בשביל התושבים.

נוער שכולו אור: בשיתוף פעולה מדהים של חב"ד, מחלקת הנוער והמתנ"ס נארזו וחולקו לבתי האב ברחבי העיר מארזים לקראת חג החנוכה. את המארזים שנרכשו במימון תרבות תורנית הפועלת במסגרת מתנ"ס יקנעם ארזו וחילקו למעלה מ-150 בנות ובני נוער מארגוני ותנועות הנוער בעיר, וכן מתנדבים נוספים, והם כללו חנוכייה, חבילת נרות להדלקה ושקית הפתעה. אשרי העיר שאלו הם בני הנוער שלה.

 

היפיפייה של טבעון, שוהם גיינגר נתפסה כמו תמיד מחייכת ושמחה וכמובן באמצע משמרת במעדניית סרדיניה במרכז טבעון כשהיא מסדרת את הרטבים עבודת היד רגע לפני שמגיע סוף השבוע.

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אירח את השדולה החקלאית בכנסת במעמד ח"כ רם בן ברק ועוזי דיין. המפגש החל במכון לטיהור שפכים בתל עדשים ולאחר מכן המשיך בבית המועצה האזורית. במסגרת הביקור, נערך דיון חשוב בסוגיית מחירי המים לחקלאי העמק.

 

'און אנד אוף': חנות הגיימיניג והסלולאר הגדולה והמקצועית בעמק. מגוון מחשבים, קונסולות, מעבדת מחשבים וסלולאר מטובי המותגים והאפשרויות. יעוץ חינם.  עמדת גיימיניג להתנסות. בואו לבקר 04-9831213

 

דווקא בימים אלו כאשר אנשים עסוקים בעבודה, או סגורים בבתים וכמעט ולא יוצא להם להיפגש ביומיום ולהכיר אחד את השני, כאשר גרים באותו הבניין ורק עוברים אחד ליד השני במדרגות או במעלית וחוץ "שלום – שלום" עם מסכה על הפנים, בקושי מדברים, יש בהדלקת נרות משותפת של הבניין משהו מאחד ומרגש. בהדלקת נרות משותפת זכו מאות תושבים לזמן איכות קצר של ביחד, משחק ערכי ומושקע של הכרות בלתי פורמלית, אכלו ושרו יחד שירי חנוכה. אתמול בערב הצטרפה יו"ר הנהלת המתנ"ס ביקנעם לאה פדידה להדלקת נרות באחד הבניינים בשכונת שער הגיא. לאה בירכה את דייר הבניין בברכת החג, ויחד הם שרו משירי החנוכה ואכלו סופגניות.

 

השבוע נפגשו עו"ס אבי נחמני מתכנית יתד לצעירים ומאיר אוחיון מרצה לתעבורה, ודנו באפשרויות שיתופי פעולה בתחומי תעבורה ונהיגה נכונה עבור צעירים באזור יקנעם וקרית טבעון.  אוחיון, תושב קרית טבעון, הוא מרצה בכיר לחינוך תעבורתי ונהיגה נכונה ברשת 'עמל' ומשרד הרישוי ועוסק שנים בתחום הנהיגה והתעבורה.
"מאיר הוא ברכה לכל מקום שאליו הוא מגיע. אני שמח על הנכונות שלו לבוא ולהירתם למען הצעירים. לצד הקושי בקורונה יש גם הזדמנויות שנוצרות כתוצאה מהמצב וזו אחת מהן. בקרוב נעדכן" אמר נחמני. המדור מחכה בציפייה..