מועצת רמת ישי קיימה מבצע חיסון נרחב נגד כלבת בקרב חיות בר

וטרינרית המועצה, דר' דינה סמארה: "כחלק מהפעולות בשיתוף פעולה עם משרד החקלאות, הסתיים בהצלחה מבצע פיזור הפיתיונות המכילים חיסון נגד מחלת הכלבת המיועדים לחיסון אוכלוסיית התנים והשועלים בשטחי המועצה ובשטחים הסמוכים לה". המועצה מבצעת תגבור של פעילות לוכד הכלבים. ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר: "המועצה פועלת במספר דרכים כדי להתמודד עם תופעת הכלבים המשוטטים וצואת הכלבים. בעזרת שיתוף פעולה ומשמעת מצידכם התושבים נשמור על רמת ישי נקיה ונעימה"

השירות הווטרינרי של מועצת רמת ישי פועל מידי שנה במישורים שונים למניעת התפשטות מחלת הכלבת ביישוב. כחלק מהפעולות הננקטות בשיתוף פעולה עם משרד החקלאות, הסתיים לאחרונה בהצלחה מבצע פיזור הפיתיונות, המכילים חיסון נגד מחלת הכלבת המיועדים לחיסון אוכלוסיית התנים והשועלים בשטחי המועצה ובשטחים הסמוכים לה.

וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה קוראת לבעלי הכלבים להקפיד לחסנם נגד כלבת מדי שנה (על פי חוק) ולהקפיד לטייל עימם עם רצועה. שחרור כלבים באופן חופשי, עלול להביאם במגע עם בעלי חיים אחרים החולים בכלבת, ובכך להכניס את המחלה הביתה, באמצעות הכלב הביתי ולסכן את בני המשפחה.

המועצה תבצע תגבור  סיורים של לוכד הכלבים  בימים ובשעות לא קבועות (בשעות הבוקר המוקדמות והערב המאוחרות). מנהל התפעול ניסים יחזקאל מציין כי: "למען איכות חיים טובה ונעימה הקפידו לא לשחרר כלב ללא השגחה וללא רצועה, כלב מגזע מסוכן חייב במחסום. הקפידו על איסוף צואת כלבים בעת טיול עם הכלב. עמדות מתקני שקי קקי מוצבים ברחביי היישוב לשירותכם ולשימושכם". הפרה של ההוראות עלולה לגרור קנסות.

ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר: "המועצה פועלת במספר דרכים כדי להתמודד עם תופעת הכלבים המשוטטים וצואת הכלבים. בעזרת שיתוף פעולה ומשמעת מצידכם התושבים נשמור על רמת ישי נקיה ונעימה".