למעלה מ-400 ילדים משתתפים "בבית הספר של החגים-חנוכה" ברמת ישי

התלמידים בגילאי גנים ועד כיתה ב'. כמענה למגבלות של מפעילים חיצוניים שאינם יכולים להעביר הפעלות בשל הקורונה, רכש המתנ"ס ציוד משחק ייחודי- חוויתי. שלל פעילויות במהלך החנוכה לכל הגילאים-מקרקס נודד ועד סדנאות תיפוף על הגוף. מנהל המתנ"ס אבי ברקב: "אין אח ורע להיקף הפעילויות שלנו", ראש המועצה עופר בן אליעזר: "ההיענות הגדולה לבית הספר של החגים ולפעילויות השונות מהווה הבעת אמון ברורה במערכת ובצוותים" 

מספר שיא של משתתפים "בבית הספר של החגים-חנוכה", אשר מפעיל מתנ"ס רמת ישי בחג החנוכה בשיתוף הדוק עם בית הספר ארזים וועדי ההורים. מעל 400 משתתפים מהגנים ועד כיתה ב' נרשמו לפעילות, גידול של עשרות תלמידים בהשוואה לפעילות שהתקיימה בחנוכה שעבר. בהחלט מספר מרשים במיוחד לנוכח "מציאות הקורונה".

הפעילות מתקיימת חמישה ימים בשבוע החל מהשעה 8:00 ועד השעה 13:00. כדי לשפר את חוויית התלמידים וכמענה למפעילים שאינם יכולים להגיע בשל מגבלות הקורונה, רכש המתנ"ס ציוד משחק ייחודי המעניק חוויה מיוחדת לילדים- למשל משחק דוקים ענק, ים יבשה, דמקה ועוד. הלימודים בבית הספר מתקיימים על בסיס כיתות אם. 

במהלך ימי החנוכה נהנים התושבים ממגוון פעילויות לכל הגילאים: קרקס נודד עם פעלולי אש ואקרובטיקה שעבר בחמש נקודות בישוב כולל טקס הדלקת נרות, הפרשת חלה במועדון ארז, סדנת קיפולי נייר אוריגמי של הורים וילדים (בזום). פעילויות נוספות: סיפור חנוכה בשיחה ומשחק-הרצאה חווייתית המספרת את סיפור החשמונאים, סדנאות תיפוף גוף מבית להקת שקטק, סדנאות מחול ותיאטרון, תחרות הבית המואר, פרויקט "שימו נר על החלון"-(פרסום תמונות של חנוכיות והדלקת נרות ברשתות החברתיות), הזמנת סרטים דוקומנטריים איכותיים דרך הספריה מתוך מאגר של 600 סרטים, "מקריאים ללונה", מפגשים חוויתיים לשיפור הקריאה עם הכלבה הטיפולית לונה, חדר בריחה ועוד.

בתחומי הפנאי והספורט פעילויות חד פעמיות כמו שבת ספורט ועוד. הענפים קטסל וטניס שולחן פעילים מאחר ומדובר בענפים תחרותיים. שחקני הכדורסל השתתפו במחנה אימונים עם מאמן הכושר רימון יבזורי.

מנהל המתנס (מרכז קהילתי) אבי ברקב: "היקף הפעילויות שלנו ללא אח ורע גם בהשוואה לרשויות שכנות שגדולות מאיתנו".

ברקב מציין כי בשל מציאות הקורונה צוות המרכז הקהילתי מייצר מדי שבוע מערכת חוגים ותחומי עניין שונה.

ראש המועצה עופר בן אליעזר: "ההיענות הגדולה לבית הספר של החגים ולפעילויות השונות מהווה הבעת אמון ברורה במערכת ובצוותים. יישר כוח לצוות המתנ"ס ובית הספר על שלל הפעילויות ועל הפעלת בית הספר של החגים. היקף הפעילות מרשים גם מבחינת הכמות וגם מבחינת האיכות".   

בתמונה: פעילות בביה"ס של החופש עם ציוד חוויתי חדש