יקנעם: משרד החינוך יקצה כ- 400 מחשבים  לעירייה דרך פרויקט שמוביל שר החינוך יואב גלנט, ואלו יחולקו לתלמידי בתי הספר בעיר.

המחשבים הללו מצטרפים לכ- 120 מחשבים שגויסו וחולקו

המלחמה בקורונה ואיתה הלמידה מרחוק הביאו לצורך במחשבים ניידים עבור תלמידים רבים, וכפועל יוצא מכך למעלה מ-500 מחשבים יגיעו לבתי הספר בעיר, חולקו ויחולקו לתלמידים בהתאם לצרכים ולמצבה הסוציו אקונומי של המשפחה.

לאור המעבר ללימודים בזום בדקו במשרד האוצר ומצאו שכ- 20% מהתלמידים בארץ מתגוררים בבית ללא מחשב. במסגרת קול קורא של משרד החינוך "הכיתה הדיגיטלית" אותו יזם ומוביל שר החינוך, ח"כ יואב גלנט בתכנית הדגל של משרד החינוך להפיכת מערכת החינוך לטכנולוגית וחדשנית, צפויה יקנעם לקבל כ- 400 מחשבים, ואלו יחולקו לתלמידי בתי הספר לפי מפתח סוציואקונומי של כל בית ספר. כ- 150 מהמחשבים יועברו למקיף 6 שנתי שכולל את התיכון ואת החטיבה לחדשנות ולמנהיגות. למעלה מ- 80 יועברו לחטיבה לחדשנות ויזמות, וכ- 150 נוספים יימסרו לששת בתי החינוך היסודיים בעיר. לפרויקט הילה יינתנו  שלושה מחשבים. המחשבים יושאלו לתלמידים לפי סדרי העדיפויות של מנהלות בתי הספר. 

הודות ליוזמתו זו של שר החינוך, יואב גלנט, יחולקו כ- 150 אלף מחשבים לתלמידים באלפי בתי ספר ברחבי הארץ.

בנוסף למחשבים הללו נתרמו גם כ- 120 מחשבים אשר חולקו לתלמידים שהיו צריכים אותם. בנוסף לכך, הגישה העירייה בימים אלו קול קורא למפעל הפיס לקבלת 37 טאבלטים, וקול קורא ליוזמה הלאומית לצמצום הפער הדיגיטאלי "מתחשבים" בעידודו של נשיא המדינה, ראובן ריבלין לקבלת 60 מחשבים כאשר הרשות משתתפת אף היא במימון.  

בנוסף לכל אלו הובילו בתי הספר מיזמים פרטיים, ודרך הקהילה גויסו מחשבים שחולקו לתלמידים בבתי הספר.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"המאבק בקורונה מציב בפנינו אתגרים רבים, ואני במאמצים רבים ובקידום שיתופי פעולה עומדים בהם. סגירת מערכת החינוך ואיתה העברת הלימודים לזום כולל הגשת עבודות ועשיית בחינות הביאו לכך שבכל בית חובה שיהיה לפחות מחשב אחד. כל הכבוד לשר החינוך, יואב גלנט שיזם את הפרויקט הנהדר של כיתה דיגיטלית ובזכותו נקבל כ- 400 מחשבים לתלמידים ויוכנסו מחשבים לעשרות אלפי בתים בישראל. תודה גדולה למשרד החינוך על השותפויות איתנו , ולכל מי שתרמו לנו מחשבים עבור תלמידים. נעשה כל מה שצריך על מנת שכל תלמיד שיהיה זקוק למחשב יקבל אותו".

מנהלת אגף החינוך בעירייה, ד"ר סימה ניסלבאום:

"הקורונה שינתה את העולם בהרבה תחומים וגם את דרך הלמידה. תלמידים רבים עברו ללמוד מרחוק והצורך במחשבים הפך למשימה עירונית. נעשו מאמצים רבים למפות את הצרכים ולגייס מחשבים למשפחות. אשרינו שהצלחנו להגיע למצב שביקנעם בכל בית יהיה מחשב."