קרית טבעון זוכרת: נערך טקס מכובד לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים

אלימות אינה גזירת גורל ובכוחנו יחד לשים לזה סוף

כחלק ממהלך עולמי המניף את דגל המאבק באלימות נגד נשים בתאריך 25.11.2019, יזמה מועצת קרית טבעון בשיתוף טבעונא – תושוות למען שוויון, טקס זיכרון מכבד שכלל הדלקת נרות נשמה בשני המרכזים מסחריים ביישוב- ככר בן גוריון טבעון וככר פטישי. עשרות תושבות ותושבים בקרית טבעון הגיעו לאירוע  והדליקו נר לזכר 21 נשים שנרצחו בשנת  2020. 
הסגר ותקופת הקורונה הציפו את תחושת אוזלת ידה של החברה אל מול מקרי האלימות במשפחה והאלימות כלפי נשים במיוחד. 21 הנשים שנרצחו השנה הגיעו מתרבויות שונות, מעדות ומרקעים שונים. המשותף לכולן הוא שהן לא הצליחו לצאת ממעגל האלימות בזמן וסיומו את חייהן באכזריות. מועצת קרית טבעון רואה את תפקידה היישומי והחינוכי – לשנות את התפישה ואת השיח בנושא.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "אני גאה בתושבות ותושבי טבעון שהגיעו להדליק נר ולהגיד  – לא עוד. אנו  בקרית טבעון מאמינים בשוויון ונמשיך לפעול, לעודד ולחנך לכך  בכל התחומים".

ליאת רייכמן  מנהלת הרשות למלחמה באלימות, סמים ואלכוהול: "בישראל מדווחים כ 200 אלף מקרים של נשים המצויות במעגל האלימות: פיזית, נפשית או כלכלית, לעיתים גם וגם. מטרת הפעילות שערכנו היא להעלות את המודעות הציבורית לנושא, להגיד לכל אותן נשים – אנחנו כאן בשבילכן ואלימות אינה גזירת גורל. בכוחנו יחד לשים לזה סוף.

כולנו תקווה כי בעתיד הקרוב, במבחן החיים האמיתי,  יותר ויותר נשים ונערות תלמדנה לזהות את הסימנים המקדימים לקשר בעייתי, שנצליח להקים עבורן מנגנוני תמיכה ושיותר נשים תוכלנה להשתחרר מקשר פוגעני".